Doradca kredytowy w Szczecinie

Doradca kredytowy w Szczecinie

Doradca kredytowy w Szczecinie – na czym polega profesjonalne doradztwo kredytowe. Kredyt bankowy to popularny produkt finansowy umożliwiający pozyskiwanie środków na sfinansowanie określonych celów. Przed zawarciem umowy kredytowej, należy dokładnie zapoznać się z jej treścią, a także wysokością oprocentowania, marży, czy też prowizji. Dzięki temu można uniknąć problemów ze spłatą zaciągniętych zobowiązań. Osoby, które nie posiadają wiedzy z zakresu finansów, mogą skorzystać z pomocy profesjonalnych doradców kredytowych.

Kim jest doradca kredytowy

Zawód doradcy kredytowego jest stosunkowo nowy i wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Dynamiczny rozwój bankowości w latach 70-tych XX wieku w USA sprawił, że pojawiło się zapotrzebowanie na specjalistów, posiadających wiedzę na temat kredytów i innych produktów finansowych. Zadaniem osób pracujących jako doradcy jest pomaganie swym klientom w wyborze najlepszych rozwiązań. Duże zróżnicowanie produktów finansowych sprawia, że obecnie z usług tego rodzaju specjalistów korzysta coraz więcej osób. Jeśli chodzi o Polskę, zawód ten został uregulowany dopiero w 2017 roku. Zgodnie z obowiązującymi przepisami doradca kredytowy to osoba lub instytucja świadcząca usługi doradztwa kredytowego, która nie otrzymuje wynagrodzenia od kredytobiorcy, a od klienta, któremu świadczy usługi. Jeśli ktoś pragnie tytułować się mianem niezależnego doradcy, musi uzyskać zgodę KNF, zostać wpisany do odpowiedniego rejestru, opłacać składki i mieć wykupioną polisę OC.

Dlaczego warto skorzystać z usług doradcy kredytowego

Wiele osób planujących zaciągnięcie kredytu zastanawia, czy lepiej robić to na własną rękę, czy też skorzystać z usług profesjonalnego doradcy? Chociaż nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi na tak postawione pytanie, wydaje się, że współpraca z doświadczonym i wykwalifikowanym fachowcem może dać wiele korzyści. Jedną z najważniejszych jest oszczędność czasu. Samodzielne przeglądanie i porównywanie ofert poszczególnych banków to karkołomne oraz niezwykle czasochłonne zadanie. Ze względu na dużą ilość zmiennych, zdecydowanie lepiej powierzyć wykonanie tego rodzaju czynności specjaliście. Pomoże on dopasować ofertę do indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań klienta. Doradca kredytowy bardzo często pełni również funkcję pośrednika pomiędzy bankiem, a kredytobiorcą. To on pomaga w negocjacjach z instytucjami finansowymi i przekazuje informacje o wymaganych dokumentach, które należy dostarczyć. Wskazówki doradcy często pomagają poprawić wizerunek kredytobiorcy w oczach banku, co przekłada się na poprawę zdolności kredytowej. Korzystanie z usług profesjonalnego doradcy pozwala uniknąć stresu i znacząco przyspieszyć finalizację umowy.

Cechy dobrego doradcy kredytowego

Doradca kredytowy w SzczecinieŻeby zostać doradcą kredytowym, nie trzeba mieć kierunkowego wykształcenia, ani dyplomu ukończenia studiów wyższych. Czy w związku z tym, pracę tę może wykonywać każdy? Zdecydowanie nie. Chociaż perspektywa zarobków na poziomie kilkunastu tysięcy złotych wygląda kusząco, nie każdy nadaje się na doradcę. Na rynku działa wiele osób, które nie dysponują specjalistyczną wiedzą, umiejętnościami interpersonalnymi, ani doświadczeniem. Korzystanie z usług takich doradców może przynieść więcej problemów niż korzyści. Jakie cechy zatem powinien mieć prawdziwy profesjonalista? Przede wszystkim musi dysponować obszerną wiedzą z zakresu ekonomii i rozumieć, w jaki sposób funkcjonuje rynek finansowy. W uzyskaniu takiej wiedzy pomocne jest ekonomiczne wykształcenie. Najlepsi doradcy kredytowi to pasjonaci, którym zagadnienia dotyczące ekonomii i bankowości są doskonale znane. Istotne znaczenie ma również łatwość w nawiązywaniu relacji z klientem oraz komunikatywność. Ta ostatnia cecha pozwala w sposób prosty i zrozumiały wyjaśniać potencjalnym klientom skomplikowane pojęcia i zagadnienia związane z zawieraną umową kredytową. Jeśli ktoś chciałby przekonać się jak działa profesjonalny doradca kredytowy Szczecin to miejscowość, którą warto odwiedzić. Na terenie tego miasta działają doświadczeni specjaliści, którzy znajdują dla swych klientów najlepsze produkty i rozwiązania.

Jak znaleźć dobrego doradcę kredytowego

Utrzymujące się w ostatnich latach niskie stopy procentowe zachęcały do zaciągania kredytów. Duża popularność tego rodzaju produktów finansowych sprawiła, że na rynku pojawiło się wielu doradców finansowych. Jak zatem znaleźć prawdziwego profesjonalistę, któremu będzie można zaufać? Dobrym pomysłem jest przepytanie rodziny i znajomych. Bliscy są w stanie udzielić wiarygodnych informacji na temat konkretnych osób i polecić bądź odradzić usługi wybranych doradców. Podczas pierwszego spotkania warto zapytać doradcę o jego doświadczenie zawodowe i referencje. Płynność mówienia, opanowanie, pewność siebie to cechy profesjonalistów. Jeżeli rozmówca denerwuje się, okazuje nieuzasadnioną nerwowość, czy też odpowiada wymijająco na zadane pytania, może to świadczyć o braku wiedzy lub niewielkim doświadczeniu. Przed rozpoczęciem współpracy z doradcą warto także przeprowadzić wstępne badanie rynku, by dowiedzieć się, czy oferta, którą proponuje, jest rzeczywiście tak atrakcyjna i korzystna finansowo, jak ją prezentuje fachowiec.

Rekomendowane artykuły