Zabiegi kosmetyczne na lato

Zabiegi kosmetyczne na lato

Zabiegi kosmetyczne na lato – latem w wyniku działania promieni słonecznych skóra staje się sucha i napięta, swędzi, może się nawet łuszczyć. Tak się dzieje z powodu odwodnienia, zaburzenia bariery lipidowej. To wszystko sprawia, że często pojawia się sieć zmarszczek. Taka skóra wymaga zabiegów kosmetycznych, które będą pielęgnowały i nawilżały. Tego typu zabiegi mają chronić i wzmacniać barierę skórną oraz przywrócić płaszcz hydrolipidowy. Zabiegi kosmetyczne można stosować zarówno w domu, jak i w gabinetach kosmetycznych.

Nawilżające zabiegi kosmetyczne

Popularny jest liposomowy zabieg nawilżająco – odżywczy, szczególnie polecany skórze odwodnionej, niedotlenionej, łuszczącej się. Zabieg ten powoduje, że aktywne liposomy przemieszczają w głąb skóry substancje aktywne, co zapobiega utracie wilgoci z naskórka. Do substancji aktywnych zalicza się liposomy z kwasem hialuronowym, skwalen, witamina E oraz allantonina. Zabiegiem, który intensywnie nawilża, a także odbudowuje barierę hydrolipidową naskórka będzie nawilżający zabieg z kwasem hialuronowym oraz witaminą E. Pomaga odbudować barierę hydrolipidową naskórka oraz uzupełnić niedobory wilgoci. Zawarta witamina E neutralizuje wolne rodniki i poprawia kondycję cery. Zabieg zmniejsza zmarszczki, a także łagodzi podrażnienia. Innym rodzajem zabiegów kosmetycznych to oparty na olejku arganowym. Jest on przeznaczony dla cery suchej, wymagającej natychmiastowej regeneracji po długotrwałym i intensywnym działaniu promieni słonecznych, przeciwdziała pierwszym oznakom starzenia. Peeling z wykorzystaniem kwasy mlekowego stymuluje i odbudowuje ceramidy, których produkcja wraz z wiekiem maleje, a przez to obniża się poziom nawilżenia. Prowadzi to, do pojawiania się zmarszczek, utraty elastyczności skóry.

Zabiegi w okresie letnim

Zabiegi kosmetyczne na latoW okresie letnim nie zaleca się zabiegów kosmetycznych, typu – głęboki peeling chemiczny, wyjątkiem od tej reguły jest PQ – Age. Nie niesie on ryzyka wystąpienie reakcji fotouczulenia. Zabieg ten dogłębnie stymuluje skórę, nie powodując jej łuszczenia. Efekt nawilżenia i wygładzenia widoczny jest już po pierwszym zabiegu. To intensywny peeling, a jednocześnie delikatny. Zabieg kosmetyczny, o którym należy pamiętać latem, to mezoterapia bezigłowa. Ma on za zadanie głęboko nawilżyć, dostarczyć składników odżywczych skórze, wygładzić, zrewitalizować oraz ją zliftingować. To najlepsza propozycja dla osób wrażliwych, gdyż nie wywołuje uczucia dyskomfortu.

Nie można zapomnieć o stosowaniu serum z komórkami macierzystymi, które stymulują procesy metaboliczne, chodzi o syntezę kolagenu. Innym rodzajem serum to kompleks witamin A+E. Działa ono przeciwutleniająco, chroni przed uszkodzeniem warstwy lipidowej naskórka, włókien kolagenowych. Szczególnie korzystne jest działanie witaminy E, chroniącej przed podrażnieniami i oparzeniami słonecznymi, działającej przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo. Witamina A reguluje wzrost komórek skóry.  Działanie promieni słonecznych gwałtownie powoduje spadek ilości witaminy A w skórze, dlatego należy uzupełniać jej niedobory z wykorzystaniem tego zabiegu kosmetycznego.

Jakich zabiegów kosmetycznych nie można wykonywać latem

Depilacja woskiem, pastą cukrową, laserowa jest powszechnie stosowana w okresie letnim. Ważne, aby odpowiednio zatroszczyć się o skórę po zabiegu, jak i unikać słońca. Po klasycznej depilacji trzeba dwie, trzy minuty poczekać, przed wystawieniem skóry na słońce, żeby nie dopuścić do pojawienia się stanu zapalnego. Podobnie sytuacja wygląda przy depilacji laserowej. Tutaj jednak należy odczekać aż dwa tygodnie, zanim zaczniemy eksponować nasze ciało na słońce.

Przygotowanie do tego typu zabiegu kosmetycznego jest również bardzo ważne. Pół roku przed zbiegiem należy odstawić retinoidy, a kilka miesięcy po zabiegu trzeba pamiętać, aby unikać leków, a także ziół o działaniu fotoalergicznym, peelingów na bazie kwasów oraz opalania. Zabiegiem, który może być stosowany w okresie letnim jest toksyna botulinowa, zwana botoksem. Zabiegi kosmetyczne z wykorzystaniem igły są dozwolone niezależne od pory roku. Nie ma żadnych przeciwwskazań poddawania się tego typu zabiegowi. Toksyna botulinowa wygładzi skórę, odmłodzi, dzięki redukcji zmarszczek. Ślady po nakłuciach mogą być widoczne przez pierwsze kilka dni.

Wampirzy lifting

Zabiegiem kosmetycznym, który można stosować podczas lata jest również wampirzy lifting. Wykorzystuje się tutaj własną krew klienta. Wyodrębnione osocze jest bogate w czynniki wzrostu, stymulując komórki macierzyste do regeneracji. Poprzez ostrzykiwanie właściwych warstw skóry osoczem bogatopłytkowym dochodzi do pobudzenia fibroblastów produkujących kolagen. Nadmierne opalanie, wysoka temperatura może zniwelować efekt wszystkich proponowanych powyżej zabiegów kosmetycznych. Tuż po zabiegach niewskazane jest korzystanie z sauny. Latem trzeba pamiętać o ochronie, gdyż żadne zabiegi kosmetyczne wtedy nam nie pomogą. Koniecznie trzeba zabezpieczyć skórę przed promieniowaniem UVA oraz UVB, dlatego warto wybierać kremy z filtrem. Tego typu promieniowanie wywołuje poparzenia skóry, jej przedwczesne starzenie, powstawanie zmarszczek. Należy pamiętać o profilaktyce przeciwnowotworowej. Im jaśniejsza skóra, tym intensywnej należy dbać o nią i chronić w okresie letnim.

Rekomendowane artykuły