Rekuperacja z Katowic

Rekuperacja z Katowic

Rekuperacja z Katowic – korzyści: jak zaopatrzyć pomieszczenie w świeże powietrze i jednocześnie obniżyć koszty ogrzewania? Można to zrobić za pomocą centrali wentylacyjnej nawiewno-wywiewnej z funkcją odzysku ciepła. To rozwiązanie techniczne oferowane jest przez naszą firmę projektującą i montującą systemy rekuperacji w Katowicach. Jest to idealne dla koncepcji energooszczędnego domu przy minimalnym zużyciu energii. Pamiętaj, aby prace wykonawcze powierzyć doświadczonym specjalistom, którzy rzetelnie wykonają wszelkie obliczenia, zainstalują rekuperator i przeprowadzą jego regulację. Powierz te zadania fachowcom naszej firmy, która zdobyła już duże doświadczenie w tym zakresie.

Dlaczego system rekuperacji w Katowicach jest lepszy niż wentylacja okienna?

Stabilna wymiana powietrza to jeden z warunków zdrowego mikroklimatu w pomieszczeniach o dowolnym przeznaczeniu: mieszkaniu, prywatnym domu, czy biurze.

Tradycyjna wentylacja okienna dostarcza świeżego powietrza do pomieszczenia, ale jednocześnie stwarza wiele niedogodności:

  • Po domu chodzą przeciągi, ciepło uchodzi.
  • Hałas uliczny zakłóca prawidłowy odpoczynek i sen.
  • Kurz wlatuje przez okna, osiada na zasłonach, parapecie i suficie.
  • Dom jest otwarty na smog i obce zapachy.

Rozwiązaniem problemu w tym przypadku jest oferowany system rekuperacji w Katowicach jako centrala wentylacyjna. Po zamontowaniu okna będą służyły wyłącznie jako źródło naturalnego światła: mogą być zamknięte przez cały rok, 24 godziny na dobę. Dzięki pracy rekuperatora w domu zawsze będzie świeże i czyste powietrze.

Czym jest rekuperacja w Katowicach?

Rekuperator to urządzenie lub element systemu wentylacyjnego. Odzysk ciepła to proces odzyskiwania energii. Są to istotne i przydatne koncepcje w dziedzinie oszczędzania energii, które każdy powinien już teraz znać. Jest to ważne, aby zaoszczędzić na opłatach za ogrzewanie lub klimatyzację w każdym domu lub mieszkaniu. Od czego zależy sprawność rekuperatora? Oczywiście im wyższa wydajność, tym większe oszczędności. Sprawność wymiennika ciepła zależy od jego konstrukcji oraz obecności grzałki tzn. elementu grzejnego (wodnego lub elektrycznego), który ogrzewa powietrze do wymaganych wartości.

Odzysk: ciepło wtórnego użytkowania to efektywna rekuperacja w Katowicach

Technologia rekuperacji w Katowicach pozwala oszczędzać i zwracać wewnętrzne ciepło pomieszczenia, które w przeciwnym razie po prostu wychodzi na zewnątrz z powietrzem wywiewanym.

Rekuperacja z KatowicRekuperacja typu regeneracyjno-rotacyjnego odbywa się poprzez naprzemienne cykle chłodzenia i ogrzewania wymiennika ciepła tzn. jednego z elementów urządzenia, który ma kształt cylindryczny. Strumienie schłodzonego i ogrzanego powietrza biegną równolegle. Silnik elektryczny rekuperatora wprawia w ruch regenerator przenosząc nagrzaną część wymiennika ciepła na strumień zimnego powietrza. Podczas pracy wymienniki ciepła nie muszą być rozgrzewane, aby usunąć nagromadzony lód i zapewnić utrzymanie wilgotności w pomieszczeniu. W ujęciu średniorocznym system rekuperacji w Katowicach pozwala zaoszczędzić do 50% ciepła, zmniejszając tym samym koszty ogrzewania.

Specyfiką działania rekuperatorów jest częściowa dyfuzja strumieni powietrza. W wyniku tego zjawiska możliwy jest powrót zapachów i bio-zanieczyszczeń z powrotem do pomieszczenia. Płytowy wymiennik ciepła zapewnia wymianę ciepła za pomocą membrany oddzielającej. Mieszanie strumieni powietrza jest wykluczone. Przegrody mogą być różnego rodzaju (żebrowane, płaskie) i wykonane z różnych materiałów – celulozy, metalu lub tworzywa sztucznego. W zależności od kierunku przepływu prądu wentylacji pomieszczenia mogą być przeciwprądowe, krzyżowe lub bezpośrednie. Wydajność takiego sprzętu wynosi 40%. Nasza firma zajmuje się konserwacją i naprawami systemów rekuperacji w Katowicach. Ważne! Sprawnie działająca wentylacja pomaga zmniejszyć wilgotność w pomieszczeniu.

Zalety rekuperacji w Katowicach

Można zachować nie tylko ciepło, ale i chłód. Zasada rekuperacji w Katowicach działa w obie strony. Latem, kiedy temperatura w pomieszczeniu jest często niższa niż na zewnątrz, powietrze wywiewane pomaga utrzymać chłód – chłodzi wymiennik ciepła, gdy opuszcza pomieszczenie. Powietrze nawiewane (ogrzane) w drodze do pomieszczenia traci ciepło i dostaje się do środka już schłodzone.

Tak więc rekuperator w wentylacji nawiewno-wywiewnej zapewnia darmowe ogrzewanie powietrza w zimnych porach roku oraz jego chłodzenie w upale. Jaką ilość kosztów energii pomaga zaoszczędzić wymiennik ciepła? Na przykład powietrze zewnętrzne dostarczane do pomieszczeń zimą będzie wymagało podgrzania do komfortowej temperatury +20°C. Przy temperaturze zewnętrznej – 24°C element grzejny lub grzałka powinny podnieść temperaturę nawiewanego powietrza o 44 stopnie. System rekuperacji pozwala zminimalizować straty ciepła i znacząco obniżyć koszty energii, aby zapewnić komfortowy mikroklimat w pomieszczeniu.

Korzyści rekuperacji w Katowicach

  • Oszczędność pieniędzy. Najbardziej oczywistą zaletą wielofunkcyjnych systemów rekuperacji w Katowicach jest znaczne obniżenie kosztów ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji obiektu.
  • Łatwość obsługi. W nowoczesnych rekuperatorach prędkość urządzenia można kontrolować zdalnie za pomocą komputera lub urządzeń mobilnych (tablet, smartfon).
  • Niski poziom hałasu podczas pracy. Wyposażenie wentylacji w specjalne panele warstwowe na ramie aluminiowej zapewnia redukcję drgań i wytłumienie głównej części hałasu podczas pracy wentylatora.
  • Wysoki poziom ochrony elektrycznej. W systemach rekuperacyjnych zapewniona jest automatyczna ochrona przed przepięciami, zablokowaniem pracy, zanikiem fazy i przegrzaniem sprzętu.

Wentylacja nawiewno-wywiewna z odzyskiem ciepła to nowoczesne, rozwiązanie problemu wymiany powietrza i oszczędzania ciepła w pomieszczeniach mieszkalnych i niemieszkalnych. Dzięki ich zastosowaniu można osiągnąć wielokrotne obniżenie kosztów utrzymania obiektu – jego ogrzewania, klimatyzacji i wentylacji. 

Rekomendowane artykuły