Usługi prania wykładzin i dywanów

Usługi prania wykładzin i dywanów: czyste dywany i wykładziny to nie tylko komfort w domu. To także zdrowie i samopoczucie domowników oraz pracowników biurowych. Dlatego ważne jest, aby w porę pozbyć się kurzu i niewidzialnych patogenów. Samo wybranie właściwej metody prania wykładzin i dywanów jest bardzo trudne i wymaga wiedzy. Lepiej powierzyć specjalistom dbanie o tekstylia domowe i wyposażenie domu.

Regularne i wysokiej jakości pranie wykładzin w Krakowie to najlepszy sposób dbania o zdrową atmosferę w domu. W firmach zajmujących się takim czyszczeniem stosuje się skuteczne, ale jednocześnie przyjazne dla środowiska i hipoalergiczne środki. Z ich usług korzystają nie tylko osoby prywatne, ale także organizacje z różnych dziedzin działalności (hotele, przedszkola, obozy, jednostki wojskowe, kawiarnie i restauracje, salony piękności itp.).

Korzystanie z usług prania wykładzin i dywanów

W wielu domach jest bardzo ważny szczegół jego wnętrza a mianowicie dywan lub wykładzina dywanowa. Zapewniają komfort wszystkim członkom rodziny. Ale prędzej czy później nadejdzie czas, kiedy dywan wymaga czyszczenia: albo nagromadziła się w nim spora ilość kurzu, albo dywan został poplamiony. Samodzielne pranie wykładzin i dywanów nie zawsze pozwala uzyskać oczekiwane rezultaty a wydaje się dużo pieniędzy na zakup nieprofesjonalnych środków czyszczących. Oddając dywan do pralni lub zamawiając usługę do wykonania w domu można liczyć, że zostanie on wyczyszczony szybko i skutecznie.

Pranie wykładzin i dywanów

Wykładzina dywanowa to najlepszy sposób na przytulny dom. Jednocześnie jest ona codziennie poddawana ciężkim testom: sierści zwierząt, zabawy dzieci, wylane soki, herbata, okruchy, kurz. Odkurzacz, nawet najlepszy, nie może wyczyścić wykładziny do końca: w każdym razie pozostaje brud lub zapach kurzu. W rezultacie w miejscach aktywnego użytkowania chodzenie po niej staje się nieprzyjemne, a często jest ona przyczyną rozwinięcia się reakcji alergicznej.

Tylko podczas prania wykładzin i dywanów można zniszczyć 100% brudu i przywrócić świeży wygląd. Pralnie chemiczne mają dwa sposoby na czyszczenie produktów dywanowych. Są wyposażone w nowoczesny sprzęt i specjalne warunki, które pozwalają nie tylko usuwać zanieczyszczenia, ale także eliminować obce zapachy i organizmy chorobotwórcze.

Proces prania wykładzin i dywanów jest serią operacji

Przed praniem na mokro usuwany jest kurz z dywanu za pomocą specjalnego urządzenia. Jest ono bardzo wydajne, niektóre dywany po tej procedurze już wyglądają czysto, ale wciąż przechodzą przez wszystkie etapy czyszczenia. Po wybiciu kurzu dywan przechodzi usuwanie plam. Istnieje oddzielne przygotowanie dla każdego rodzaju zanieczyszczenia. Dlatego podczas przekazywania do prania wykładzin, (które mogą być zdjęte z podłogi) i dywanów należy poinformować pracownika, jakie jest pochodzenie tej lub innej plamy.

Najważniejszy jest proces prania w specjalnej maszynie. W zależności od grubości dywanu ciśnienie opryskiwaczy jest regulowane, sprzęt automatycznie rozprowadza detergent po powierzchni dywanu. Kilka szczotek przesuwa się z jednego na drugi koniec maszyny, nie pozostawiając szansy na pozostawienie zabrudzenia.

Następnie dywan lub wykładzina są dokładnie płukane pod ciśnieniem wody, zwijane w rolkę i wysyłane do wirówki. Po wirowaniu dywan jest zawieszany w ciepłym, dobrze wentylowanym pomieszczeniu, w którym spoczywa spokojnie, aż do całkowitego wyschnięcia. Nowoczesna metoda prania dywanów jest tak skuteczna, że wszelkie zabrudzenia, zapachy, patogeny są zmywane i usuwane na całej grubości dywanu. Dziś jest to najbardziej zaawansowana technika pielęgnacji dywanów.

Inny rodzaj usług prania wykładzin i dywanów

Osoby, które nie mogą zdjąć wykładziny i oddać do pralni, mogą skorzystać z innej opcji i zamówić usługę pranie wykładzin i dywanów wykonywaną na przykład przez firmę sprzątającą. Posiadają one na swoim wyposażeniu profesjonalne maszyny, którymi w domu klienta wykonują pranie takich produktów. W niektórych przypadkach pranie dywanów jest niepożądane, a nawet niemożliwe. Mowa o dywanach wykonanych z jedwabiu i wełny z niestabilnymi barwnikami, produktami na bazie kleju. W takim przypadku stosowane są delikatne techniki czyszczenia dywanów https://montazwykladzin24.pl/czyszczenie-i-konserwacja-wykladzin/.

Czyszczenie na sucho pianą to metoda prania wykładzin i dywanów wykorzystywana przez firmy wykonujące takie czynności w domu klienta. Istotą tej metody jest pranie produktu za pomocą piany o wilgotności od 10 do 30%. W ten sposób można czyścić ręcznie robione wełniane dywany, dywany jedwabne, a także dywany i chodniki na bazie kleju. Jednocześnie praktycznie eliminowane są takie nieprzyjemne momenty jak deformacja, rozkład barwnika, kurczenie, zrywanie klejonego podłoża.

Czyszczenie metodą ekstrakcji. Klasyczny sposób suszenia dywanów za pomocą maszyny obrotowej i odkurzacza do dywanów. W zależności od stopnia wpływu na dywany istnieje różnica między praniem a czyszczeniem za pomocą suchej piany. Najczęściej jest używana przez firmy sprzątające i nie wymaga zdejmowania dywanu do czyszczenia.

Rekomendowane artykuły