Odwiedź sklep z biżuterią i popraw swój wygląd!

Odwiedź sklep z biżuterią i popraw swój wygląd!

Odwiedź sklep z biżuterią i popraw swój wygląd! Biżuteria jest noszona już od stuleci jako środek poprawiający wygląd oraz mający status pokazowy. Od surowej biżuterii wykonanej z naturalnych elementów, takich jak drewno i trawa, po wysokiej jakości elementy wykonane z metali i kamieni szlachetnych, aby pasowały do ​​pozycji społecznej, biżuteria była dobrym sposobem na dodanie sobie dodatkowych punktów do wyglądu już od tysięcy lat. 

Na szczęście dzisiaj mamy szeroki wybór stylów. Sklep z biżuterią to miejsce, w którym od nadmiaru rozboleć może wręcz głowa. Od tanich biżuterii z podstawowych materiałów, do wyrobów jubilerskich z drogimi diamentami i złotem, naszyjniki, bransoletki i kolczyki są wykonane w każdej możliwej wielkości, kształcie i formie. Każdy uwielbia nosić biżuterię, ale czy wiesz, że kształt i styl biżuterii, którą wybierzesz, może rzeczywiście wpłynąć na poprawę Twojego wyglądu? Oto kilka wskazówek na temat wyboru biżuterii, dzięki którym odwiedzisz sklep z biżuterią bez bólu głowy.

Sklep z biżuterią – dobierz idealny naszyjnik

Podobnie jak w przypadku odzieży, style naszyjników mogą wpłynąć na zmianę postrzegania wysokości i proporcji. Jeśli jesteś bardzo niska i chcesz sprawić wrażenie, że jesteś wyższa, wybieraj naszyjniki, które są dłuższe. Naszyjniki w kształcie litery V lub w kształcie litery Y mogą wydłużyć Twój wygląd. Do szczególnych kreacji wybierz w sklepie z biżuterią modele, które sięgają aż do Twojej talii. Te kształty i długości będą przyciągały uwagę do Twojego tułowia i sprawią, że będziesz wyglądała na wyższą.

Ale co z osobami, które są wysokie i chcą odciągnąć uwagę od swojego wzrostu? Jeśli to Ty,  wybierz naszyjniki, które są krótkie (40-45 centymetrów) i które spoczywają na Twoim obojczyku. Naszyjniki typu choker mogą również sprawić, że będziesz wyglądała na nieco krótszą.

Wybierając naszyjniki, warto również pomyśleć o objętości lub masywności naszyjnika. Jeżeli masz pełną figurę i jesteś dość masywna, będziesz potrzebować naszyjnika, który ma odrobinę objętości – być może duże, grube kamienie lub grube ogniwa. Jeśli jesteś drobna, jednak większa biżuteria może nie wyglądać dobrze i powinnaś wybrać coś delikatniejszego.

Weź również pod uwagę objętość tego kawałka swojego ciała, którą podkreślać będzie naszyjnik. Odwiedź sklep z biżuterią i wybierz bardziej masywny wisiorek, jeżeli masz na przykład większy biust albo grubszą szyję. Jednak drobna osoba może nie wyglądać tak dobrze w dużych rozmiarach biżuterii.

Kolczyki

Kolczyki mogą działać w kierunku lub w stosunku do kształtu twarzy. W zależności od kształtu Twojej twarzy możesz użyć poszczególnych stylów kolczyków, aby podkreślić lub zniwelować na przykład asymetryczność. Kiedy mówimy o kształtach twarzy, odnosimy się do podstawowych kształtów: okrągłego, prostokątnego o kształcie serca, owalnego lub kwadratowego.

Osoby o owalnym kształcie twarzy są najszczęśliwsze, ponieważ mogą nosić praktycznie każdy styl kolczyków i dobrze w nich wyglądać. Jeśli jednak Twoja twarz jest okrągła i nie chcesz podkreślać jej pełni, w sklepie z biżuterią trzymaj się z daleka od kolczyków w kształcie guzików lub obręczy. Długie kolczyki kwadratowe lub prostokątne pomogą wydłużyć twarz.

Twarze w kształcie serca są szczuplejsze przy brodzie, więc możesz nosić kolczyki, które mogą poszerzyć brodę, takie jak trójkątne kształty lub rozbudowane żyrandole, które są szersze u dołu. Jeśli masz długą lub prostokątną twarz, nie powinnaś nosić zwisających kolczyków, ponieważ może to jeszcze ją wydłużyć. Trzymaj się mniejszych kolczyków, aby dopasować je do kształtu twarzy.

Sklep z biżuterią: bransoletki i pierścionki

Wiele razy, gdy rozmawiasz lub kiedy siedzisz, zbliżasz ręce do swojej twarzy, więc chcesz z pewnością wybrać bransoletki i pierścionki, tak aby pasowały zarówno do Twojej twarzy, jak i rąk.

Odwiedź sklep z biżuterią i popraw swój wygląd!Weź pod uwagę także to, czy masz szczupły, czy nieco grubszy nadgarstek, wybierając bransoletki i odwiedzając sklep z biżuterią. Jeśli jesteś drobna, wtedy duże, masywne bransoletki mogą wyglądać na Tobie niezręcznie. Zamiast tego wybierz delikatne, cienkie bransoletki. Z drugiej strony, jeśli masz grube lub nawet średnie kości nadgarstka, możesz wyglądać najlepiej z szeroką bransoletką lub kilkoma bransoletkami.

Wybierając pierścionki, musisz pomyśleć o kształcie palców. Czy są one długie i eleganckie, czy krótkie i masywniejsze? Tak czy inaczej, musisz mieć pewność, że Twój pierścionek nie przejdzie przez kostkę, ponieważ jest to nie tylko niewygodne, ale rzadko wygląda dobrze na każdej ręce.

Jeśli Twoje palce są mniejsze, to możesz wybrać mniejsze, delikatne pierścienie, ponieważ nie chcesz podkreślać chyba krótkości swoich palców. Pierścienie z owalnym oczkiem wydają się wówczas najlepiej wyglądać. Jeśli masz długie palce, wtedy oczka okrągłe i szeroka obrączka prawdopodobnie będą wyglądać najlepiej na Tobie.

Zawsze pamiętaj, odwiedzając sklep z biżuterią, aby wybrać to, co naprawdę kochasz! Znalezienie biżuterii, która Ci schlebia i sprawia, że ​​czujesz się dobrze, jest idealnym wyborem i uzupełnieniem każdego stroju. Podkreśl swoją urodę. Sklep z biżuterią także zatrudnia profesjonalne sprzedawczynie, które są w stanie sporo Ci pomóc.

Rekomendowane artykuły