Hurtownia płytek

Hurtownia płytek

Na dzień dzisiejszy hurtownia płytek cieszy się ogromną popularnością. Nie jest to jednak nic zaskakującego, w końcu możemy zakupić tam produkty w bardzo atrakcyjnej dla konsumentów cenie. Popularnością cieszą się materiały II gatunku, które charakteryzują się znacznie niższymi kosztami zakupu. Jakie defekty mogą posiadać płytki II gatunku? Dlaczego etap selekcji płytek ma tak duże znaczenie? Kiedy warto zdecydować się na zakup płytek II gatunku z hurtowni? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości naszych czytelników. 

Jakie defekty mogą posiadać płytki II gatunku?

Hurtownia płytek ceramicznych niekiedy oferuje produkty II gatunku https://ceramixplytki.pl/, których cena jest zdecydowanie niższa, niż standardowo. Warto mieć jednak świadomość tego, że nie ma jakiejś odgórnej klasyfikacji, która mogłaby wskazywać i wyjaśnić, jak bardzo płytki powinny odbiegać od produkcyjnych norm, a także jakie defekty muszą występować, aby zostały one przypisane do II lub III gatunku. Producenci na podstawie własnych doświadczeń sami to klasyfikują wewnątrz firmy. W praktyce oznacza to, że płytki z defektem, które u jednego producenta są II gatunkiem, u innego mogą być III gatunkiem. Kryteria, które mówią o tym, do której klasy zostaną przydzielone tego typu materiały, są naprawdę zróżnicowane. W niektórych przypadkach wady są bardzo drobne, niemalże niezauważalne. Pomimo wszystko możliwe jest wskazanie kilku najczęściej pojawiających się niedoskonałości, które klasyfikują płytki jako drugą kategorię. Mowa chociażby o lekkich zarysowaniach, nieznacznych odbarwieniach, minimalnych plamach, odpryskach szkliwa. Dość częstym zjawiskiem są również lekko obłupane krawędzie, niestandardowy rozmiar, nietypowy kolor. W skrajnych przypadkach kąty w glazurze nie są idealnie proste- nieznaczne odchylenia sprawiają, że płytka staje się II gatunkiem, co dla konsumenta oznacza, że ich cena jest znacznie niższa.

Hurtownia płytekJak można zatem wywnioskować, płytki II gatunku nie mają nic wspólnego z rozpadającym się materiałem, który nadaje się jedynie do wyrzucenia. Hurtownia płytek bardzo często oferuje tego typu produkty, które są chętnie nabywane przez konsumentów. Możliwy jest bowiem zakup materiału w znacznie niższej cenie, który z powodzeniem może być wykorzystywany w pomieszczeniach, które mają być praktyczne, a nie wyglądać atrakcyjnie. Co więcej, część defektów jest niemal niezauważalnych lub widocznych jedynie w niewielkim stopniu. Warto wówczas wykazać się zmysłem artystycznym- niekiedy problem rozwiązuje ułożenie glazury w nieco inny sposób. Klienci często zadowoleni są z płytek II gatunku, co jest jak najbardziej zrozumiałe, biorąc pod uwagę, jak wiele funduszy można zaoszczędzić. Tak więc hurtownia płytek to dobre miejsce, aby szukać tego typu produktów i cieszyć się z możliwości zakupienia czegoś znacznie taniej.

Dlaczego etap selekcji płytek ma tak duże znaczenie?

Hurtownia płytek cieszy się wśród konsumentów ogromną popularnością. Warto mieć jednak świadomość tego, że dużo zależy od tego, w jakim etapie produkty zostały odrzucone i sklasyfikowane jako II gatunek. Dość powszechne są płytki, które już po wytworzeniu były polerowane lub rektyfikowane, co oznacza, że zaraz po produkcji uznawane były jako wysokiej jakości. Jeśli chodzi o rektyfikację, jest to popularny proces polegający na docinaniu płytek, które są wyjęte z pieca, gdzie były wypalane. W praktyce oznacza to, że różnice w długości krawędzi wynoszą maksymalnie 0,2 mm, co niekiedy jest nawet niezauważalne. Kąty w takich przypadkach zawsze wynoszą 90 stopni. Jest to więc opcjonalny proces, dzięki któremu gwarantowana jest wyższa jakość płytek, a także ich identyczny rozmiar. Jeśli chodzi zaś o polerowanie, to poddanie temu procesowi jest uwarunkowane tym, że wcześniej przynależały do I gatunku. W konsekwencji warto mieć świadomość tego, że ich jakość jest wyższa niż płytek, które już w pierwszych etapach produkcji zostały sklasyfikowane jako II gatunek. Hurtownia płytek oferuje wiele zróżnicowanych produktów, a sposób ich wykonania i aspekty wizualne są często wystarczająco satysfakcjonujące dla klienta do zakupu. 

Kiedy warto zdecydować się na zakup płytek II gatunku z hurtowni?

Jak już wspominaliśmy, hurtownia płytek oferuje niekiedy produkty II gatunku, które wcale nie muszą być gorsze jakościowo, a z pewnością ich cena jest znacząco niższa, w konsekwencji są chętnie nabywane. Kiedy jednak warto zdecydować się na taki zakup? Przede wszystkim w sytuacji, gdy defekty są nieznaczne i na pozór niezauważalne dla konsumenta. Niekiedy również nie zależy nam na tym, aby pomieszczenie było estetyczne- ma ono bowiem pełnić jedynie praktyczne funkcje. Mowa chociażby o piwnicy, kotłowni, garażu, pomieszczeniu gospodarczym. II gatunek sprawdzi się również, jeśli nasza technika układania jest satysfakcjonująca i będziemy w stanie sprytnie ukryć wszelkie nieścisłości. Niekiedy nasze możliwości finansowe nie są wystarczające, jednak II gatunek jest znacznie tańszy, co umożliwia ostatecznie dokonanie zakupu. 

Ceramix płytki ceramiczne
Andrzeja Struga 3
70-784 Szczecin
730 730 143
ceramixplytki.pl

Rekomendowane artykuły