Wady i zalety folii do telefonów

Wady i zalety folii do telefonów

Wady i zalety folii do telefonów: smartphone to obecnie jedno z naszych najważniejszych narzędzi, które wykorzystujemy każdego dnia. To dzięki niemu dzwonimy,  komunikujemy się, pracujemy, słuchamy muzyki, odpisujemy na maile, oglądamy telewizji, słuchamy muzyki czy też gramy. Niestety pomimo bardzo dużej konkurencji na rynku tychże urządzeń, ceny modeli markowych są w dalszym ciągu stosunkowo drogie dla konsumenta przeciętnego. Dlatego właśnie warto dbać o swój telefon możliwie jak najlepiej. Z jednej strony, aby służył nam należycie, a z drugiej, aby się dobrze prezentował – wręcz nienagannie.

Kupujemy tanią folię

Wady i zalety folii do telefonówWłaśnie dlatego propozycją ciekawą dla każdego posiadacza telefonu komórkowego jest zakup folii bardzo tanich do telefonów. Folia do telefonów ma za zadanie chronić to co jest najważniejsze, a więc nasz ekran telefonu. Folie do telefonów mają zarówno swoich przeciwników jak i także zwolenników. Ktoś może śmiało stwierdzić, że ponieważ kupił smartphone z ekranem Gorilla Glass to żadna folia nie jest już mu potrzebna. Ktoś inny będzie się znowu bał tego, że telefon będzie o wiele gorzej reagował na nasz dotyk. Warto jednak na samym początku przedstawić wszelkie argumenty zarówno dla sceptyków jak i także entuzjastów.

Wśród zalet folii do telefonów na pewno musimy wymienić brak zarysowań ekrany. Do tego folie do telefonów są o wiele tańsze, aniżeli wymiana wyświetlacza podczas naprawy. Gdy już nam się znudzi nasz telefon, to gdy stosowaliśmy na ekran folie będzie nam łatwiej go sprzedać. Folie do telefonów są również dostępne w bardzo niskiej cenie. Stosując folie mamy także o wiele mniejsze prawdopodobieństwo uszkodzenia mechanicznego wyświetlacza.

A jak z wadami? Musimy się na pewno liczyć z mniejszym komfortem pracy. Do tego folia niestety bardzo mocno się palcuje. W założeniu także możemy mieć niemałą trudność.

Zacznijmy od wyraźnych plusów

Na pewno niezaprzeczalny jest tutaj ochronny aspekt. Folie do telefonów naprawdę działają i do tego nie mamy absolutnie żadnych wątpliwości. Zatem gdy zależy nam na ochronie telefonu, to jak najbardziej powinniśmy w folię zainwestować. Nie bez znaczenia jest także fakt, że telefon używany, z ekranem w stanie doskonałym na pewno będzie więcej wart na rynku wtórnym, aniżeli ten sam telefon z ekranem porysowanym.

Folie do telefonów chronią wyświetlacz telefonu. Nie jest to oczywiście ochrona na ewentualność każdą, ale nawet takie właśnie zabezpieczenie może nam uratować ekran. Bez wątpienia plusem ogromnym jest także to, że porównując do ceny samego urządzenia, koszt danej folii nie jest wydatkiem, zbyt dużym. Za spokój oraz ochronę dodatkową telefonu często za wiele ponad tysiąca złotych to naprawdę nie są duże pieniądze.

Duże grono sceptyków stosowania ochronnej folii

Przede wszystkim to, co irytujące może być dla osoby niesprawnej to samo założenie na telefon folii. Na rynku jest dostępnych wiele rodzajów ochronnych folii. Najpopularniejsze są folie bezklejowe poliwęglanowe. Gdy zakładamy folię na telefon, to przede wszystkim należy oczyścić dokładnie ekran ze wszelkiego brudu oraz pyłków, które na nim się znajduje. Właśnie dlatego większość spośród producentów dodaje gratis ściereczkę z mikrofibry. Cokolwiek na wyświetlaczu zostanie, znajdzie się niestety pod folią. Po drugie, jeśli folię do telefonu, którą wybraliśmy nie jest zupełnie elektrostatyczna to musimy uważać przy zakładaniu, aby pod nią nie pozostawić żadnych pęcherzyków powietrza, które sprawiają, że nawet nie będziemy w ogóle korzystać z aparatu.

Wiele osób także się boi, że folia spowoduje, że z naszego telefonu będzie się o wiele gorzej korzystało oraz ekran będzie gorzej oddawał rzeczywiste kolory. Jeśli zaś chodzi o drugi z argumentów, to folie aktualnie zapewniają przezroczystość na poziomie około 96% oraz oddają naprawdę realne kolory ekranu. Mało tego, są także takie dzięki którym będzie nam łatwiej obsługiwać ekran naszego telefonu w pełnym słońcu. Gdy zaś chodzi o sam komfort pracy, to czasami się zdarza, że folie o niskiej jakości powodować mogą przewodzenie o wiele gorsze, a tym samym także trudności spore w korzystaniu z samego urządzenia. W związku z tym naprawdę poleca się z całego serca wybór folii o wyższej jakości. Wybierajmy i stawiajmy na folie markowe, które nie powodują naprawdę żadnych problemów w użytkowaniu naszego telefonu. Jeśli nam zależy na zabezpieczeniu solidnym naszego telefonu, to na pewno powinniśmy zainwestować kilka złotych więcej na jego ochronę.

Śmiało możemy powiedzieć, że folie do telefonów mają o wiele więcej zalet, aniżeli wad. Zatem nie musimy się obawiać o trafność tego rozwiązania. Co jak co, ale jest to dobre rozwiązanie, którego nie będzie w żadnym wypadku żałować. Nie jest to duża inwestycja, a więc nawet nie zauważymy w okrojonym budżecie tego wydatku. Alternatywą dla folii do telefonu są szkła hartowane, które zyskują cały czas na zwolennikach. Jednak obojętnie na co się zdecydujemy, to na pewno robimy dobrze zabezpieczając ekran naszego telefonu komórkowego. Jest on niezwykle czuły i niestety drogi w wymianie. Musimy to mieć na uwadze.

Rekomendowane artykuły