Frezarka do paznokci – jak używać?

Frezarka do paznokci - jak używać?

Frezarka do paznokci – jak używać? Obsługa frezarki wcale nie jest taka łatwa, jakby mogło się wydawać. Musimy pamiętać o całym szeregu bardzo istotnych kwestii, które mają wpływ na prawidłowe, jak i także bezpieczne używanie tegoż sprzętu. Jeśli podolog się do nich nie stosuje, to może zrobić krzywdę nie tylko sobie, ale również osobie, której będą wykonywać dany zabieg z zakresu podologii. Poniżej znajdziemy kilka bardzo przydatnych wskazówek, w jaki sposób używać prawidłowo frezarki do paznokci.

Dobranie odpowiedniego kapturka

Zanim podolog przystępuje do używania frezarki musi dobrać obowiązkowo odpowiedni kapturek do wykonywanych aktualnie czynności. Całkiem inną nakładkę wybiera się do paznokci, zrogowaceń czy też skórek. Kapturki mają przeróżną gradację, a więc ziarnistość. Znajdziemy wśród nich delikatne, o ziarnistości małej, jak i także ostrzejsze, o grubości i gradacji większej. Jest to bardzo ważne, aby dobrać odpowiednio nakładkę do czynności wykonywanej. Błędne dobranie kaptura może niestety przynieść więcej szkód, niż pożytku. Podolog nie może sobie pozwolić na błędnie wykonany zabieg.

Ustawienie obrotów

Zanim podolog zacznie stopy i paznokcie opracowywać frezarką z pochłaniaczem pyłu, to warto dopasować jej poszczególne obroty. Chodzi o to, aby pracowało się możliwie najbardziej wygodnie. Przy użyciu pokrętła specjalnego możemy ją dowolnie regulować. Jest to ważne, aby wypróbować kilka ustawień oraz wybrać taką, która odpowiada najbardziej. Nauczymy się dzięki temu pracować z urządzeniem, a frezarka będzie się sprawdzała w pracy wykonywanej. Oczywiście bardzo ważne jest tutaj także doświadczenie w pracy z frezarką.

Polecamy sprawdzić:

Dobranie odpowiedniego frezu do skórek

Skórki oraz zrogowacenia niewątpliwie są bardzo ważnym elementem pracy podologa. Diamentowe modele sprawdzają się bardzo dobrze w tejże kwestii. Mają one kształt specjalny oraz wykończenie diamentowym nasypem. Dzięki temu mamy możliwość usunięcia zrogowaceń oraz opracowanie prawidłowe skórek w ten sposób, aby zabieg podologiczny został poprawnie wykonany. Kulka, stożek czy też stożek odwrócony to bezpośrednie kształty frezów, które wykorzystywane są do usuwania skórek, zrogowaceń oraz innych dolegliwości podologicznych.

Nie naciskaj zbyt mocno

Podczas posługiwania się frezarką pamiętać należy o ty, aby nie naciskać zbyt mocno końcówką w dane miejsce. Gdy pracujemy nad kształtem oraz wygładzeniem krawędzi, to zbyt mocne naciskanie oraz także przesuwanie frezem zakończyć się może zniszczeniem paznokcia zbudowanego. Dociskanie zbyt mocne frezu jest dla osób poddających się zabiegom niezbyt komfortowe. Czasami nawet mogą odczuwać ból. Frezarką zawsze pracuje się ostrożnie oraz delikatnie. Dzięki temu mamy pewność, że nasze działania będą poprawne.

Polecamy również:

Bez pośpiechu

Pośpiech na pewno nie jest za dobrym doradcą podczas wykonywania tego rodzaju zabiegów. Musimy pamiętać o tym, aby wszystko wykonywać dokładnie oraz powoli. Jeśli wykonałoby się wszystko szybko, to z pewnością nie unikniemy błędów, które mają wpływ na końcowy efekt. Podolodzy doświadczeni wykonują pracę swoją bardzo sprawnie. Niektóre nawet prowadzą warsztaty specjalne z tempa pracy, aby innych nauczyć, jak skrócić czas wykonywanych czynności oraz pracować znacznie bardziej efektywnie. Jeśli jesteśmy osobą dopiero początkującą, to nie musimy się martwić o to, a jedynie robić wszystko we własnym tempie. Początki bywają dosyć kłopotliwe. Z czasem się wszystkiego nauczymy. Najważniejsze jest to, aby postępować powoli oraz dokładnie. Tym samym nie pominiemy żadnego kroku kluczowego oraz wykonamy zabieg bardzo poprawnie.
Musimy także wspomnieć, że zawsze po zakończonej pracy odpowiednio należy zadbać o sprzęt. Frezy zostać powinny oczyszczone dokładnie z pyłu oraz oczywiście oddane do sterylizacji. Frezarka zdemontowana powinna zostać i po ostygnięciu schowana do specjalnego pudełka.
Jeszcze nie tak dawno zawód podologa nie był tak znany. Wiele osób błędnie go interpretuje jako zawód kosmetyczki. Podologa śmiało można potraktować jako lekarza. Umawiamy się na wizytę i trafiamy do gabinetu, który ewidentnie przypomina bardziej gabinet lekarski, niż gabinet kosmetyczny. Podologa znajdziemy w każdym większym i średnim mieście. Rynek ten cały czas się rozwija.
Zdajemy sobie sprawę z tego, że czasem kosmetyczki mogą z naszymi odciskami narobić więcej złego, niż dobrego. Jeśli na naszych stopach rzeczywiście coś złego się dzieje, to powinniśmy od razu się udać do podologa. W ten sposób uzyskamy profesjonalną pomoc. Z usług podologa korzystają nie tylko kobiety, ale także mężczyźni. Wiedzmy o tym, że stopy są naszą wizytówką.

Na sam dodajmy także, że podolog pomoże nam dobrać poprawnie wkładki do obuwia oraz określi wady naszych stóp. Zauważa kwestie, na które wcześniej kompletnie nie zwracaliśmy uwagi. Takich dolegliwości u niektórych pacjentów jest naprawdę sporo. Dbajmy o swoje stopy i nie bójmy się pokazać swoich problemów specjaliście. Na pewno nam pomoże i będziemy mogli się cieszyć brakiem jakichkolwiek problemów.

Rekomendowane artykuły