Jak pakować szkło do przeprowadzki?

Jak pakować szkło do przeprowadzki?

Jak pakować szkło do przeprowadzki? Niestety, ochrona szkła i przedmiotów tłukących się podczas przeprowadzki nie jest tak prosta, jak zawinięcie ich w gazetę. Istnieje sztuka, aby utrzymać łatwo tłukące się mienie, takie jak szkło, bezpieczne podczas transportu. Wymaga to przezorności, specjalnych materiałów i stałej, szczególnej troski. Chcemy Ci pomóc! Dzisiaj zajmiemy się wszystkim, co musisz wiedzieć o tym, jak prawidłowo przygotować, chronić i transportować szkło podczas przeprowadzki . Omówimy potrzebne materiały ochronne, sposoby ich prawidłowego użycia, a nawet sposoby przechowywania i przenoszenia określonych przedmiotów szklanych. Jeśli musisz przenieść kruche szkło, trafiłeś we właściwe miejsce. Oto, co należy zrobić.

Jakie materiały są potrzebne?

Jak pakować szkło do przeprowadzki?
Jak pakować szkło do przeprowadzki?

Wszystko, czego potrzebujesz, aby przenieść szkło, to specjalnie zaprojektowane pudełka, materiały amortyzujące, taśma i etykiety. Te materiały do pakowania dadzą Ci wszystko, czego potrzebujesz, aby zabezpieczyć swoje wyroby szklane. Przygotowując się do przeprowadzki, zbierz trochę tych materiałów pakunkowych i odłóż je na bok, specjalnie dla szklanych przedmiotów. Podczas pakowania i przenoszenia wyrobów szklanych zalecamy użycie małych i średnich pudełek. Mniejsze pudełka są łatwiejsze do przenoszenia i dają mniej miejsca na przedmioty, które mogą się w nich kołysać podczas transportu. Szkło należy wyścielić papierem pakowym, gazetami, miękkimi ręcznikami lub folią bąbelkową. Wypełnij pudełko materiałem do pakowania tak dokładnie, jak to możliwe. Im mniej miejsca mają do poruszania się, tym lepiej. Jeśli użyjesz do tego celu gazety, pamiętaj, aby umyć szkło zaraz po wyjęciu go z pudełka.

Jak chronić szkło?

Wypełnij wnętrze wszystkich pustych w środku przedmiotów materiałem do pakowania. Bibuła, papier pakowy lub gazeta (jeśli nie masz nic przeciwko zmyciu tuszu) – wszystkie te materiały się sprawdzą. Zawiń przedmiot w papier pakowy. Weź jeden róg papieru i złóż go nad szklanką po przekątnej. Zabezpiecz krawędź małym kawałkiem taśmy. Nie używaj taśmy na samym szkle, ponieważ jej usunięcie może je uszkodzić. Teraz zawiń to w folię bąbelkową. Wystarczy, że owiniesz ją wokół przedmiotu pokrytego papierem tylko jeden raz. Zabezpiecz folię bąbelkową taśmą. Umieść przedmiot w pudełku do przeprowadzki do góry nogami. Ogranicza to nacisk wywierany na delikatne części. Nie układaj przedmiotów w stos, a przedmioty o podobnych kształtach i rozmiarach trzymaj razem. Upewnij się, że dokładnie zaklejasz pudełko taśmą. Nie chcesz przecież, aby dno wypadło. Po zamknięciu i zabezpieczeniu, oznacz pudełko jako delikatne. W ten sposób Twoi pracownicy będą wiedzieć, co jest w środku i odpowiednio obchodzić się z pudełkiem. Pomocne może być również specjalne oznakowanie pudełka.

Jak zabezpieczyć płaskie szklane przedmioty?

Połóż przedmiot na wyściełanej powierzchni, aby zabezpieczyć go podczas pakowania. Nie chcesz go stłuc, zanim jeszcze zdążysz go zapakować. Połóż kawałek tektury na szkle. Możesz użyć wstępnie przyciętych kawałków lub rozmontować pudełko, aby stworzyć taką ochronę. Nie musisz tego robić dla małych przedmiotów, ale to poważnie pomoże chronić większe ekrany, ramy i podobne duże, płaskie powierzchnie. Zawiń szkło w papier do pakowania. Zapakuj szkło tak, jakby to był prezent. Złóż krawędzie i upewnij się, że całkowicie zakrywają powierzchnię. Jeśli musisz, sklej kilka kawałków szkła taśmą. Zawiń je w folię bąbelkową. Zastosuj to samo podejście, które opisano powyżej.  Wypełnij dno pudełka papierem pakowym. Umieść przedmiot na górze papieru do pakowania. Jeśli układasz przedmioty warstwowo, dodaj papier pakowy lub warstwy folii bąbelkowej między każdą warstwą. Zabezpiecz pudełko dużą ilością taśmy i opatrz je odpowiednią etykietą. Każde pudełko zawierające tłukące się przedmioty powinno być oznaczone jako kruche, aby osoby przeprowadzające się wiedziały, jak się z nim obchodzić.

Szklane przedmioty o dziwnym kształcie

Nie ma instrukcji krok po kroku jak zapakować przedmioty o dziwnym kształcie, ponieważ każdy z nich jest inny. Mamy jednak kilka ogólnych wskazówek, które mogą ułatwić sprawę. Nie bój się taśmy. Jeśli tylko taśma nie będzie przylegać do szkła, możesz jej używać bez ograniczeń. Dokładnie owiń tłukące się przedmioty i zabezpiecz je dużą ilością taśmy. Nawet jeśli wygląda to głupio, to naprawdę pomoże utrzymać kruche szkło w odpowiedniej amortyzacji. Przedmioty o specjalnym kształcie powinny otrzymać własne pudełko. Jeśli coś jest niefortunnie ukształtowane i nie mieści się w pudełku, spróbuj umieścić to w osobnym pudełku. Zapewnienie wyjątkowym przedmiotom własnej przestrzeni sprawia, że jest mniej prawdopodobne, że będą się one obijać, wsuwać lub w inny sposób uszkadzać inne rzeczy. Pakowanie szkła na czas przeprowadzki to oczywiście tylko połowa sukcesu. Nawet po spakowaniu całego szkła, pozostaje jeszcze kwestia jego bezpiecznego przewiezienia. Przenoszenie delikatnego szkła może być wyzwaniem, niezależnie od tego, jak dobrze je przygotowałeś. Na szczęście nie musisz mierzyć się z tym wyzwaniem sam. Przeprowadzki biur, przeprowadzki firm, przeprowadzki międzynarodowe oferują różne usługi: przewóz mebli, transport mebli  z wniesieniem, czy właśnie przewóz książek. Przeprowadzki cena różni się w zależności od wybranych usług.

Rekomendowane artykuły