Zimowe wakacje na Sardynii

Zimowe wakacje na Sardynii

Zimowe wakacje na Sardynii – Sardynia to druga co do wielkości wyspa na Morzu Śródziemnym zaraz za Sycylią. Kojarzona przede wszystkim jako słoneczne przez niemal cały rok miejsce wypoczynku, gdzie można zwiedzać piaszczyste plaże i delektować się lokalnymi przysmakami. Jednak mało osób wie, że Sardynia ma też drugie oblicze, chłodniejsze, ale równie fascynujące.

Coraz popularniejszą i zdecydowanie tańszą perspektywą są wakacje na Sardynii na początku roku. Wydaje się to szczególnie ekstrawaganckie i nieprzemyślane osobom, które w wakacjach upatrują jedynie upałów, długich dni i gorących nocy. Nic bardziej mylnego, gdyż z początkiem roku, gdy w Polsce panują mrozy, na Sardynii zaczynać się już może wiosna!

To właśnie na przełomie stycznia i lutego słońce przyświeca na tyle mocno, by móc spędzić wakacje na Sardynii https://www.wakacjenasardynii.pl/ chodząc po tej malowniczej wyspie ubranym jedynie w lekki sweterek lub długi rękaw. Przyroda budzi się do życia, lokalne kurorty są gotowe na pierwszą falę turystów.

Część osób preferuje jednak takie miejsca jak Biddiriscottai, urwiska z wielkimi przestrzeniami otwierającymi się na szerokie wody Morza Śródziemnego. Górska wspinaczka to jedna ze sztandarowych pozycji, jakimi broni się ta bajeczna wyspa. Już w okresie jesiennym można zamówić miejsce hotelowe blisko którejś z turni, by zimą cieszyć się jednocześnie urokami włoskiego, wyspiarskiego raju, jak i wymagającą, jednakże bezpieczną wspinaczką górską.

Zimowe wakacje na SardyniiZe wspinaczkowych kurortów jest blisko do centralnie ulokowanych na wyspie wiosek, w których to można w nawet w okresie zimowym spróbować słynnej kuchni włoskiej. Wakacje na Sardynii szczycą się kilkoma oryginalnymi elementami, których nie można dostać w innych miejscach. Lokalne winnice są znany na całym świecie, a szczepy takie jak nuragus czy carignano są hodowane z pokolenia na pokolenie, ich owoce dostępne są niezależnie od sezonu, więc zawsze można wzbogacić repertuar swoich doświadczeń smakowych.

Jeśli komuś zima kojarzy się z tłustym, rozgrzewającym jedzeniem i swojską biesiadą to również jest to dla niego trafny wybór, gdyż z takich właśnie uroków słynie folklor wyspiarzy, mieszkających na terenach agrarnych. Wybranie się w tym okresie pozwala nam nie tylko uniknąć letnich tłumów, ale także skorzystać z tych wszystkich dóbr po pozasezonowych cenach.

Za zaoszczędzone pieniądze można wydłużyć pobyt, by zwiedzić stolicę Cagliari, gdzie na wzgórzu piętrzy się jeden z najstarszych i najlepiej zachowanych zamków wraz z murami warownymi. Stamtąd w ciągu jednego dnia można przenieść się i na własne oczy zobaczyć Alghero, tajemnicze miasto, którego palmowa promenada otacza szerokim łukiem błękitny brzeg.

Sardynia jest przebogata w zabytki, które historią sięgają czasów neolitycznych. Wakacje na Sardynii w styczniu to okazja dla miłośników kultury i sztuki, by w spokoju i ciszy nacieszyć się tymi niesamowitymi widokami w oryginalnej, niecodziennej scenerii.

Jeśli już znajdziemy się na Sardynii, to są takie miejsca, które niezmiennie czarują turystów niezależnie od pogody i nakłaniają do wracania po więcej. Jaskinie oraz klify Grotte di Nettuno, Capo Caccia i Cala Luna to miejsca, które oferują różnorodną rozrywkę dla każdego typu turysty. Mamy tutaj do czynienia z zadbanymi plażami, malowniczym klifami i pociągającymi jaskiniami, których tunele zdają się ukrytym skarbem tej wyspy.

Wiosenna wycieczka rowerowa po wyspie jest również jedną z oryginalniejszych i bardziej interesujących form spędzania czasu. Mało kto może pochwalić się w środku zimy zdjęciami z wakacji na Sardynii, gdzie beztrosko przemierza ścieżki, zawijające u szczytu klifów, jednocześnie ciesząc się słoneczną pogodą. Taki sposób spędzenia wolnego czasu jest nie tylko budżetowy, ale także bardzo zdrowy.

Sardynia jest jednym z tak zwanych „niebieskich punktów” na mapie świata. Ludzie na tej wyspie żyją nawet setki lat, średnia wieku jest jedną z najwyższych na Ziemi, a to za sprawą lokalnej kuchni, stylu życia i oczywiście doskonałego klimatu. Spędzenie czasu w tym rajskim miejscu jest niezliczenie bardziej zdrowe od innych miejsc, które nie cieszą się tak wysoką jakością powietrza.

Jeśli jednak wakacje na Sardynii dalej zdają się za mało oryginalne – nawet w styczniu – i nie wydają się dostarczać wystarczających wrażeń, to może pora wynająć samochód i spędzić wakacje w ruchu? Gdybyśmy chcieli spędzić każdego dnia spędzać czas w innym miejscu, to nasza ścieżka może wieść od wcześniej wspomnianych miast przez dzielące je jeziora jak: Lago Coghinas oraz Lago Omodeo, a także rzeki: Tirso, Mannu i Flumendosa. Każdy z tych akwenów jest miejscem godnym fotografowania, woda jest czysta, okolice tętnią życiem, a niejednego potrafi zaskoczyć, że taka górzysta wyspa skrywa w sobie stojące spokojnie jeziora, bardziej błękitne od nieba.

Powodów, by odwiedzić Sardynie, jest jeszcze więcej i to niezależnie od pory roku. Nie ma jednak lepszego sposobu na poznanie tego urokliwego regionu Włoch jak zarezerwowanie biletów i wylądowanie na którymś z trzech portów lotniczych skąd możemy iść gdziekolwiek i zawsze będzie na nas czekała bajkowa Sardynia.

Wakacje na Sardynii
Piazza San Nicola 5
07020 Loiri SS, Włochy
+393314126886
www.wakacjenasardynii.pl

Rekomendowane artykuły