Rozwój technologii w przemyśle rozrywkowym ostatniego stulecia

Rozwój technologii w przemyśle rozrywkowym ostatniego stulecia

Rozwój technologii w przemyśle rozrywkowym ostatniego stulecia przyczynił się do niesamowitego postępu cywilizacyjnego, w tym także do rozwoju wielu rozrywek, które jeszcze kilkadziesiąt lat temu nie istniały, a jeśli już to w bardzo ograniczony sposób. Dzięki nowoczesnym technologiom możemy uczestniczy w świecie, który jest zdigitalizowany, a papierowe formy przechodzą powoli do przeszłości. Większość spraw odbywa się obecnie w elektronicznej formie.

Rozwój technologii sprawił, że każdy z nas posiada w swojej kieszeni mały komputer

Coraz więcej urzędowych kwestii jesteśmy w stanie załatwić bez konieczności wychodzenia z domu. Zakupy również nie stanowią obecnie problemu, bowiem większość produktów jesteśmy w stanie zamówić online i odebrać od kuriera, który stanie bezpośrednio pod naszymi drzwiami. Komputeryzacja w ostatnich dwudziestu latach pozwoliła na osiągnięcia cywilizacyjne w skali, z jaką do tej pory nie mieliśmy do czynienia. Dzięki najnowszym rozwiązaniom za pomocą dosłownie kilku kliknięć na monitorze swojego komputera czy też ekranie telefonu jesteśmy w stanie dokonywać ogromnych transakcji. Nasze telefony stały się swoistymi komputerami, z którymi możemy podróżować i za ich sprawą kupować bilety lotnicze, rezerwować przez internet nocleg czy zapisać się na zwiedzanie zabytku z odpowiednim wyprzedzeniem. Dzięki rozwojowi jesteśmy w stanie budować stacje kosmiczne, docierać w miejsca, o jakich do tej pory nam się nawet nie śniło, a globalna wioska za sprawą internetu, jaką stała się Ziemia, stawia przed człowiekiem coraz mniej zagadek. Sfera rozrywki rozwinęła się znacząco w XX wieku.

Rozwój kinematografii na zawsze zmienił rynek

Rozwój technologii w przemyśle rozrywkowym ostatniego stuleciaDo tej pory ludzie korzystali jedynie z dostępu do literatury, która w XIX wieku ukazywała się masowo w gazetach, czytali na potęgę opowiadania i nowele, śledzili losy ulubionych bohaterów, chodzili do teatrów czy oper, które na mapie miast stanowiły swoiste centra rozrywki i kultury. Kultury wysokiej, z której osoby nie majętne lub niewykształcone nie korzystały. Wraz z nadejściem wieku XX rozpoczęła się fala związana z popularyzacją kinematografii. Coraz więcej osób przychodziło, aby obejrzeć najnowsze nieme produkcje. Kino zdecydowanie wypełniło lukę i wpisało się w wyrwę kulturową pomiędzy kulturą wysoką a kultur niską. Nastały czasy kultury popularnej, czyli masowej. Bilety do kina były stosunkowo, tak jak popcorn, na który mogli pozwolić sobie nawet najbiedniejsi. Film łączył ludzi różnych warstw społecznych, a dzięki uniwersalnym treściom przekazywanym za pomocą obrazu każdy mógł zinterpretować go na swój własny sposób. Kinematografia zaczęła rozwijać się z niewyobrażalną prędkością, a momentem przełomowym dla tego rodzaju sztuki stało się udźwiękowienie produkcji. Słyszalność dialogów i muzyka budująca klimat czy napięcie spowodowały, że nagle kino wystrzeliło z niebywałą popularnością.

Do grona rozrywek wszelakich dołączyły gry komputerowe, które są angażujące i wywołujące w graczach szereg emocji

Kolejnym etapem w świecie rozrywki, kiedy można było nadawać obraz wraz z fonią stała się telewizja. Telewizja, która szczególnie w Stanach zaczęła rozwijać się w drugiej połowie XX wieku. Telewizja zaczęła skutecznie rywalizować i powoli wypierać takie media jak prasa czy radio. Informacje przekazywane za pomocą ekranu były idealnym połączeniem, które przypadło do gustu ogromnym rzeszom ludzi na całym świecie. Kolejnym etapem stało się także wyświetlanie filmów na ekranie telewizorów, przez co kina musiały podzielić się właśnie z telewizją ilością widzów. Współcześnie w ostatnich dwudziestu latach za sprawą internetu, każdy może czerpać pełnymi garściami ze świata rozrywki bez konieczności wychodzenia z domu. Jeśli chcemy obejrzeć film, możemy to zrobić na swoich monitorach.

Monitorach komputerów stacjonarnych czy też monitorach od laptopów. Wiele osób preferuje także oglądanie filmów czy seriali na ekranach telewizorów, chociaż dawno pożegnali się z telewizją standardową. Monitory wypełniły także naszą przestrzeń, jeśli chodzi o inny rynek rozrywki, prężnie rozwijający się na całym świecie – gry. Gry fabularne, strategiczne, gry online z innymi graczami sprawiły, że cały świat odkrył jeszcze inny rodzaj angażującej formy spędzania czasu. Z roku na rok powstają na rynku coraz lepsze, ciekawsze tytułu, które pochłaniają miłośników bez reszty. Skomplikowana fabuła, doskonałe efekty i trudne wybory moralne, jakie czekają na graczy sprawiły, że świat gier wystrzelił czymś nowym i świeżym, z czym świat do tej pory nie miał do czynienia. Dzięki coraz nowszym i lepszym grą, wymagany jest coraz lepszy i bardziej zaawansowany sprzęt, dzięki któremu doznania graczy będą jeszcze intensywniejsze. Dlatego profesjonaliści inwestują w najnowsze monitory, komputery czy fotele, które jak najlepiej pozwolą im pochłaniać kolejne poziomy gier.

Świat w ciągu ostatniego stulecia przeszedł szereg metamorfoz, które przebiegają coraz szybciej. Lawina pogoni za nowinkami technologicznymi jest nie do zatrzymania, a my możemy jedynie przyglądać się zmieniającej się rzeczywistości.

Rekomendowane artykuły