Kawa do biura – którą wybrać?

Kawa do biura - którą wybrać?

Kawa do biura – którą wybrać? Kawa jest tym typem napoju, którym najczęściej raczą się pracownicy podczas pracy lub przerwy. Można zaskoczyć się mnogością zalet jakie oferuje regularne picie kawy w odpowiednich dawkach. W związku z dobroczynnym jej wpływem na koncentracje oraz obniżaniem poziomu stresu warto postawić ekspres do kawy w przestrzeni biurowej. Pozwoli to nie tylko na integrację pracowników podczas krótkich przerw, ale także przyniesie im mnóstwo korzyści zdrowotnych. Z niniejszego artykułu dowiesz się jakie zalety niesie za sobą spożywanie kawy oraz jaką kawę do biura wybrać.

Kawowa dobroczynność

Istnieje wiele atutów, które można otrzymać dzięki regularnemu piciu tego kofeinowego napoju. Pierwszym i najważniejszym czynnikiem jest to, iż kawa obniża poziom stresu. Dzieje się tak za sprawą nie tylko jej wyjątkowych walorów aromatycznych, ale także dzięki zawartych w niej związkach i minerałach.  Oprócz wprawiania w pozytywny nastrój kawa wpływa także na obniżenie ryzyka wystąpienia cukrzycy. Wystarczy zaledwie jedna filiżanka tego napoju dziennie, aby zmniejszyć ryzyko zachorowania o 7%. A to dopiero początek korzyści płynących z picia kawy. Spożywanie napoju wpływa bowiem również na poprawę krążenia krwi. Przepływ krwi w naczyniach krwionośnych zwiększa się dzięki kawie o prawie 30%. Zawarta w napoju kofeina jest też źródłem pomocy w procesie spalania tłuszczu a także zawiera dobroczynne dla organizmu ludzkiego antyoksydanty – związki odpowiedzialne za zwalczanie wolnych rodników, przyspieszających proces starzenia się skóry. Jak widzisz, picie kawy niesie za sobą wiele pozytywnych konsekwencji dla życia człowieka. Kawa do biura będzie więc stanowić doskonałe rozwiązanie umilające pracę, ale także wspierające zdrowie fizyczne i psychiczne pracowników.

Kawa do biura – z proszku czy z ekspresu?

Bardzo często przychodzi na myśl pytanie jaka kawa do biura będzie najlepsza. Najprostszym sposobem na zapewnienie kawy pracownikom jest zakup jej rozpuszczalnej wersji w sklepie oraz udostępnienie czajnika. Z pozoru faktycznie, taki sposób wydaje się najbardziej korzystny. Nie wymaga sporego nakładu finansowego i potrafi zaoszczędzić sporo czasu. Warto jednak wiedzieć, iż kawa rozpuszczalna jest często uboga w witaminy i minerały, które są obecne w prawdziwej parzonej kawie. Z tego względu należy przemyśleć kwestię zakupu choćby najbardziej prozaicznego ekspresu przeznaczonego do parzenia kawy. Otrzymany w ten sposób napój wykazuje nie tylko wyższe właściwości pobudzające. Gorąca kawa z ekspresu zachowuje swoje właściwości. Jest bogatym źródłem przeciwutleniaczy, wpływa korzystnie na koncentrację oraz na samopoczucie osób ją spożywających. Dodatkowo warto podkreślić, iż kawa przygotowana w ekspresie cechuje się dużo wyższymi walorami smakowymi a jednocześnie pachnie wyjątkowo. Warto gruntownie przemyśleć kwestię kawy do biura w profesjonalnym wydaniu, aby zarówno tobie jak i twoim pracownikom lepiej się funkcjonowało.

Rodzaje ekspresów do kawy

Kawa do biura z ekspresu będzie znacznie smaczniejsza i cenniejsza niż jej tańszy odpowiednik z dyskontu. Istnieje wiele korzyści płynących z regularnego picia kawy z ekspresu. Na rynku można zauważyć kilka rodzajów maszyn przeznaczonych do parzenia kofeinowego napoju. Warto dokonać ich przeglądu celem wybrania odpowiedniego sprzętu dla twojej firmy.

  • ekspres ciśnieniowy – najbardziej popularny typ ekspresu, charakteryzujący się kolbą, na której końcu umiejscowione jest sitko. Aby przygotować kawę należy najpierw ją zmielić a następnie wsypać do sitka, ubić i umieścić w urządzeniu. Nie zajmuje dużo miejsca, więc jest dobrym rozwiązaniem dla małych kuchni. Jego wadą jest konieczność mycia pojedynczych części.
  • automatyczny ekspres ciśnieniowy – jest znacznie większy niż tradycyjny ekspres. Kawa do biura przygotowana w nim odbędzie się praktycznie bez udziału człowieka w sposób szybki i wygodny. Ponadto, automatyczny ekspres ciśnieniowy jest zaopatrzony w młynek co jest dodatkowym udogodnieniem. Wymaga jednak większej inwestycji finansowej oraz zajmuje znacznie więcej miejsca. Doskonale sprawdzi się więc w kuchni biurowej o znacznej powierzchni.
  • ekspres na kapsułki – dogodne rozwiązanie na łatwe i szybkie robienie kawy. Jest także prosty w obsłudze i nie wymaga wcześniejszego mielenia kawy, dzięki specjalnym wkładom przygotowanym dla urządzenia. Jego niewielkie gabaryty sprawiają, iż zmieści się na każdym blacie kuchennym. Ponadto, oprócz kawy można w nim przygotowywać także kakao i czekoladę co stanowi dodatkowe udogodnienie.
  • ekspres przelewowy – niedroga maszyna pozwalająca na szybkie przygotowanie sporej ilości kawy do biura. Ekspres przelewowy jest urządzeniem dość intuicyjnym w obsłudze. Do pracy ekspresu są potrzebne specjalne filtry zmywalne bądź papierowe.

Podsumowanie

Jak widzisz, kawa do biura stanowi doskonałe rozwiązanie nie tylko w kontekście budowania pozytywnej atmosfery panującej w firmie. To także sposób na kompleksowe dbanie o zdrowie pracowników. Warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniego urządzenia, które będzie w stanie przygotowywać wyśmienitą kawę na terenie biura czy przedsiębiorstwa. Płynie z tego mnóstwo korzyści – dobre samopoczucie, walka z procesem starzenia a przede wszystkim – doskonały aromat unoszący się w przestrzeni pracowniczej.

Rekomendowane artykuły