Ile kosztuje sodowanie samochodu

Ile kosztuje sodowanie samochodu

Ile kosztuje sodowanie samochodu – sodowanie to najnowsze osiągnięcie w dziedzinie obróbki strumieniowo-ściernej. Ponieważ pojawiły się różne miękkie materiały ścierne, takie jak łupiny orzecha włoskiego, kolby kukurydzy i tworzyw sztuczne, rozszerzyło to zakres piaskarki ściernej. Zastosowanie tych miękkich materiałów ściernych zmniejsza nagrzewanie się podłoża oraz zmniejsza wypaczanie i wżery. Warto zwrócić uwagę na fakt, że soda jest przyjazna środowisku, co wyróżnia ją spośród innych miękkich ścierniw. Sodowanie samochodu to bezpieczna metoda nie trzeba martwić się koniecznością usunięcia z samochodu elementów chromowanych, szklanych czy gumowych. Soda ich nie uszkodzi.

Czyszczenie powierzchni samochodu poprzez delikatne piaskowanie

Sodowanie samochodu należy do nieinwazyjnych metod czyszczenia karoserii, różnych części motoryzacyjnych, felg oraz silników. Zastosowanie tej procedury mechanicznej nie spowoduje żadnych szkód na przetwarzanej powierzchni, nie naruszy struktury, ponadto nie spowoduje przegrzania i zamrażania. W efekcie nie doprowadzi do odkształceń powierzchni metalowych. Zlecając sodowanie samochodu profesjonalistom auto uzyska gładką, wolną od rys powierzchnię.

Ile kosztuje sodowanie samochodu? Nie można podać jednej ceny, ponieważ całkowity koszt wykonania usługi jest zależny od marki samochodu, wielkości powierzchni do oczyszczenia a także ilości powłok lakierniczych, które znajdują się na karoserii. W związku z tym, koszt sodowania samochodu jest zawsze ustalany indywidualnie po sprawdzeniu zakresu prac do wykonania. Przykładowe koszty sodowania całego samochodu kształtują się w granicach 2500 złotych netto.

Dlaczego zalecane jest wykorzystanie sody do oczyszczenia pojazdów?

Wśród wielu materiałów do piaskowania soda jest najbardziej popularna. Sodowanie samochodu tą metodą pozwala skutecznie usunąć warstwy farby i lakieru lub oczyścić powierzchnie metalowe nie powodując ich uszkodzenia. Ta delikatna metoda obróbki nadaje się do miękkich i twardych metali, części samochodowych i wielu innych. Zastosowanie sody, jako ścierniwa nie powoduje korozji i wystąpienia niepożądanych reakcji chemicznych (w przypadku malowania naprawczego). Jeśli konieczne jest usunięcie mocnej warstwy rdzy, specjaliści po prostu zwiększają prędkość i siłę strumienia zimnego powietrza.

W przeciwieństwie do piasku czy żużla, piaskowanie sodą nie ma skutków ubocznych, nie szkodzi samemu sprzętowi i obrabianej powierzchni. Ponadto sodowanie samochodu trwa znacznie krócej niż miałoby to miejsce przy użyciu ciężkich materiałów ściernych. Zdolność wodorowęglanu sodu do rozpuszczania się w wodzie pozwala na jego wybór spośród wielu sposobów usuwania zanieczyszczeń. Piaskowanie sodą nadaje się również do pracy z cienkimi, kruchymi częściami – na przykład blachami stalowymi. Skutecznie usuwa farbę, związki chloru, pozostałości rdzy i inne substancje z różnych powierzchni.

Jak uchronić samochód przed kolejną korozją?

Produkty metalowe takie jak karoserie samochodowe są podatne na rdzę. Dzieje się tak w wyniku reakcji chemicznej substancji nieorganicznych, uszkodzonego metalu, kwasów i zasad. Dzięki szybkiej eliminacji korozji nie będzie to miało negatywnego wpływu na auto. Jeśli dojdzie do nadmiernego rozprzestrzenia się ognisk korozyjnych, zaczną namnażać się grzyby i zniszczą powierzchnię. Aby uporządkować produkt metalowy, aby wyeliminować zanieczyszczenia, istnieje wiele metod, ale lakiernicy samochodowi wybierają sodowanie. Czyszczenie metalu sodą to technologia delikatna dla produktów metalowych. Sodowanie samochodu umożliwia osiągnięcie kilku celów: usunięcie tłuszczu, brudu i oczywiście starego lakieru. Nada powierzchni piękny wygląd i przygotuje samochód do lakierowania. Sodowanie przeciwdziała ponownemu korodowaniu.

Skuteczność czyszczenia pojazdów – która metoda jest optymalna?

Ile kosztuje sodowanie samochoduCzyszczenie metalowych przedmiotów za pomocą technologii sodowania jest bardzo skuteczne: niezależnie od tego, czy jest to samochód, motocykl, rower czy maszyna do szycia. W przeciwieństwie do piaskowania, sodowanie nie nagrzewa metalu, dzięki czemu pozwala na czyszczenie nawet bardzo delikatnych części. Czyszczenie silników i pojazdów okazało się możliwe. Soda może czyścić szeroką gamę metalowych przedmiotów. Stare silniki, zardzewiałe i zanieczyszczone olejem i innymi zabrudzeniami. Sodowanie jest skuteczne nawet dla starszych silników i odsłania metalową powierzchnię usuwając rdzę z ruchomych, zapieczonych części silnika.

Warsztaty używają sody do czyszczenia ciężkiego sprzętu i usuwania rdzy z pojazdów. Poniesiony koszt sodowanie samochodu jest bardzo opłacalny to doskonała inwestycja w swoje ulubione auto. Procedura nie uszkadza dolnej powierzchni i chroni metal przed dalszą korozją. Sodowanie samochodu jest przyjazne dla środowiska i nie wymaga demontażu samochodu. Nie uszkadza innych części samochodowych, dzięki czemu jest idealną metodą renowacji starych pojazdów zabytkowych.

Rdza jest największym wrogiem metalowych przedmiotów, przez niektórych nazywana rakiem auta czy statku. Rdza powstaje w wyniku reakcji chemicznej zwanej utlenianiem, kiedy metal reaguje z tlenem, tworząc tlenek metalu lub rdzę. Usuwanie rdzy z pojazdu metodą sodowania jest bardzo skuteczne, a soda pozostawia również na metalu warstwę ochronną, która zapobiega dalszej korozji.

Rekomendowane artykuły