Graphic Recorder

Graphic Recorder

Graphic Recorder – podczas wykładów panuje duże skupienie, pojawiają się slajdy, które potwierdzają przekazywane treści, a uczestnicy konferencji próbują zapamiętać najważniejsze informacje. Obok sceny wykładowej pojawia się pewna osoba, która skupia się na zapisywaniu przekazywanej wiedzy w formie notatki graficznej. Do tego celu służy duża tablica, na której powstaje graphic recorder, czyli rysunki wizualizujące usłyszane przez wszystkich treści. Stworzenie takich obrazów nie jest sprawą prostą, wymaga dużego skupienia, umiejętności rysowania i szybkiego analizowania. Z usług graphic recordera korzysta wiele korporacji, które szybko doceniły korzyści płynące z zapisów wizualnych.

Co to jest graphic recorder?

Graphic recorder to wiedza jak słuchać, puentować i tłumaczyć słowa wypowiedziane przez prelegenta i przedstawić to w postaci rysunku powstającego w czasie rzeczywistym. Notatki graficzne najczęściej tworzone są na papierze, jednak wszechobecna forma cyfrowa spowodowała, że grafiki powstają także na mikrokomputerach a następnie wyświetlane na ekranach na sali wykładowej. Aby powstał idealny obraz osoba profesjonalnie zajmująca się graphic recorderem https://aniastaskiewicz.pl rozpoczyna rysowanie, które staje się podsumowaniem usłyszanych treści. Kartka papieru i marker to jego narzędzia pracy a reszta to kreatywne myślenie. Diagramy oraz rysunki przedstawiają w ciekawy, często bardzo zabawny sposób najważniejsze przesłanie, cele, koncepcje oraz wyniki. Taki zapis wizualny powoduje większe zaangażowanie słuchaczy oraz lepsze przyswojenie wiedzy.

Jak tworzony jest graphic recorder?

Kiedy prelegent rozpoczyna swoje przemówienie, graphic recorder rozpoczyna swoją pracę. Do akcji wkraczają jego analityczne zmysły i markery. Taka osoba naprawdę potrafi słuchać i przekazywać informacje w postaci rysunków lub grafiki cyfrowej. Otrzymany obraz przedstawiany jest w dużym, dobrze widocznym formacie. To prawdziwy specjalista, który w swoim graficznym zapisie uwzględnia najważniejsze rzeczy, trudne do zapamiętania przez uczestników. Przez wielu graphic recorder jest nazywany artystą, który za pomocą markera potrafi wyczarować oryginalne obrazy. Najczęściej treść pisana jest wielkimi literami, aby odpowiednio ujednolicić odstępy i ułatwić ich czytanie.

Kto powinien korzystać z graphic recorderu?

Można stwierdzić, że każdy kto chce, aby wykład czy spotkanie firmowe, biznesowe było wydajniejsze i pozwoliło pokazać lepsze wyniki. Graphic recorder to narzędzie, wykorzystywane przez strategów wizualnych którzy za pomocą sketchnotingu https://aniastaskiewicz.pl/blog/jak-zostalam-sketchnoterka skutecznie pomagają przedsiębiorcom efektywniej myśleć. Takie rysunki wyzwalają w ludziach większe zaangażowanie i wpływają na ich kreatywność w realizowaniu zadań. Większość ludzi jest wzrokowcami, a wiadomo, że angażowanie wielu zmysłów podczas korzystania z notatek graficznych prowadzi do sprawniejszego przyswojenia wiedzy i nawiązywania nowych kontaktów.

Pozytywne strony graphic recorderu

notatka3Graphic recorder doskonale wpływa na pobudzenie mózgu, koncentracji i zapamiętywania. Dzięki temu, że duża grupa ludzi przyswaja informacje wzrokowo to połączenie przekazu z obrazami jest o wiele skuteczniejsze niż samo słowo mówione. Specjalista zajmujący się na co dzień tworzeniem zapisów wizualnych potrafi pomóc wielu ludziom w ogarnięciu nawet skomplikowanych treści. Jest w stanie stworzyć rysunki podczas prawdziwej burzy mózgów w firmie i w czasie obmyślania strategii jej działania. Dzięki temu powstaje spójny obraz, odsłaniający powiązania między koncepcjami, które mogłyby zostać nierozpoznane.

Graphic recorder propaguje współpracę między ludźmi, kreatywność, prawdziwe zaangażowanie. A to dzięki, pobieranie z wykładu wszystkiego co istotne i wywołanie wspólnej wizji. Czy na targach notatka graficzna może być przydatna? Jak najbardziej, taka wizualizacja dodaje element ludzki do marketingu, brandingu a także tworzenia stoisk. Absorbuje uczestników i może graficznie ilustrować ich zdanie, jednocześnie rysując ich pomysły i spostrzeżenia.

Cyfrowy graphic recorder

Cyfrowe tworzenie notatek graficznych jest świetną alternatywę dla analogów, przygotowując ciekawe wizualizacje i wyświetlając w dowolnym formacie. To efektywne rozwiązanie dla dużej grupy uczestników, ponieważ może być przedstawiane w wielu salach jednocześnie. Cyfrowy graphic recorder cieszy się wzrastającym zainteresowaniem, również dlatego, że istnieje możliwość jego szybkiego udostępnienia w mediach społecznościowych. A to sprzyja odzewowi w postaci rozmów online.

Kim jest sprawny graphic recorder?

Czy można powiedzieć, że twórca rysunków jest człowiekiem do wielu zadań? Tak, to zarówno sprawny myśliciel i kreator wizualnego rozwiązywania problemów. Doświadczony graphic recorder https://www.dla-mnie.pl/graphic-recorder/ ma szeroki zakres wiedzy z różnych branż, kultur, środowisk biznesowych, psychologii a także myślenia projektowego. To dzięki jego notatkom graficznym uczestnicy zwrócą uwagę na najważniejsze informacje przekazywane na wykładzie. To co ten specjalista narysował na papierze lub tablecie zostanie odpowiednio przyswojone, ponieważ fakty będą kojarzone z odpowiednim rysunkiem. Grafika wizualna służy przez długi czas, można do niej wracać zawsze, kiedy jest taka potrzeba i szybko przypomnieć sobie ważne informacje.

Rekomendowane artykuły