Epson L805 – recenzja drukarki atramentowej renomowanego producenta

Epson L805 - recenzja drukarki atramentowej renomowanego producenta

Epson L805 – recenzja drukarki atramentowej renomowanego producenta nie uznaje kompromisów jeżeli chodzi o takie aspekty, jak jakość czy szybkość wydruku czy cena zbiorników z tuszami, w przypadku drukarek atramentowych. Tym bardziej bardzo chętnie podszedłem do testów drukarki atramentowej Epson L805, o której już wcześniej słyszałem wiele dobrych słów. Czy słowa te mają jednak potwierdzenie w rzeczywistości? Czy drukarka Epsona – firmy, którą kojarzy niemal każdy – spełnia swoje zadanie i czy jest wyborem ekonomicznym dla standardowego użytkownika? Sprawdziłem, a swoją wiedzą podzielę się w mojej recenzji.

Drukarka atramentowa Epson L805 – pierwsze wrażenia

Mając po raz pierwszy do czynienia z drukarką atramentową Epson L805 można szybko zauważyć, że została ona wykonana z nowoczesnego i wysokiej jakości plastiku, który wydaje się być (i rzeczywiście jest) bardzo solidny. Co bardzo ciekawe, pojemnik na wymienne tusze został umiejscowiony nie w głównej obudowie, ale tuż obok niej. Ma to swoje dwie strony – z jednej strony bowiem w znacznym stopniu ułatwiło to mi wymianę tuszu. Z drugiej z kolei, zwiększyło szerokość drukarki. Widać, że została ona zaprojektowana z myślą o używaniu jej w biurze, w którym kilka centymetrów szerokości więcej na biurku nie robi większej różnicy. Drukarka jest smukła i widać, że cechuje się sporą wytrzymałością – z wielką śmiałością w głosie stwierdzam zatem, że jest urządzeniem na długie lata. Takim, którego nie trzeba wymieniać i serwisować.

Codzienne użytkowanie drukarki – jak sprawdza się ona w swoich zadaniach?

Testując drukarkę atramentową Epson L805 wykonałem tysiące wydruku i muszę powiedzieć, że jestem zadowolony – mogę jednocześnie powiedzieć, że drukarka ta celuje w użytkowników profesjonalnych, którzy drukują przede wszystkim na papierze fotograficznym.. Jest to drukarka jednozadaniowa – nie obfituje w wiele opcji, ale za to w tych, które posiada sprawdza się znakomicie. Zauważyłem, że drukarka ta najlepiej sprawdza się w przypadku drukowania fotografii (o czum wspomniałem już wcześniej), które wychodzą genialnie. Doskonałe odwzorowanie barw oraz jakość wyjściowa to coś, czemu nie mogłem się nadziwić – właśnie dlatego uważam ją za idealną do zakupu dla osób, które często drukują zdjęcia z imprez, a które szukają urządzenia sprawdzonej marki, z dobrą renomą również w naszym kraju. Jak wiadomo, w biurze i domu najczęściej drukuje się strony na standardowym papierze – i tutaj Epson radzi sobie troszeczkę gorzej (o czym wspominam również w jego wadach). Nie jest to jednak coś, co powinno odwodzić nas od jego zakupu – nieco gorsza jakość nie jest aż tak zauważalna i tylko brzmi źle. Chodzi tu o to, że na pewno dałoby się osiągnąć lepszy rezultat. Testując drukarkę nie mogłem obyć się bez sprawdzenia szybkości wydruku. Ta stoi na ponadprzeciętnym poziomie, z pawie czterdziestoma stronami drukowanymi w przeciągu minuty. To świetny wynik, którego konkurencja może Epsonowi pozazdrościć.

Aby podsumować najważniejsze rzeczy związane z drukarką atramentową Epson L805, muszę powiedzieć o:

  • świetnej jakości wydruku zdjęć na papierze fotograficznej i nieco gorszej w przypadku papieru tradycyjnego;
  • niemal błyskawicznym wydruku, który pozwolił mi być w pełni zadowolonym z tego właśnie aspektu;
  • wsparciu dla wszystkich przodujących systemów operacyjnych – oprogramowane drukarki można bez problemu zainstalować w obrębie systemów Windows oraz MacOS;
  • bardzo dobrej łączności – drukarka umożliwia podpięcie się do komputera przez port USB, ale też przez połączenie za pośrednictwem WiFi. Wspiera również aplikację mobilną producenta, pozwalając na zdalne drukowanie z poziomu urządzenia przenośnego – bardzo spodobała mi się ta funkcja, bo działa szybko, sprawnie i bezproblemowo. Moim zdaniem znajdzie swoje powszechne zastosowanie w biurze;
  • łatwych do wymieniania tuszach – ich wymiana nie zmuszała mnie do otwierania całego sprzętu, a zaledwie pojemnika wyłącznie z tuszami.

Wady drukarki, o których warto wspomnieć

Najwięcej wad drukarki mogą odczuć wszyscy ci, którzy planują ją zakupić do domu. Drukarka atramentowa Epson L805 jest produktem dość dużym – zajmuje dużo miejsca, przez co nie wszędzie się zmieści. Nieco gorzej radzi sobie też z drukowaniem standardowych stron z tekstem (pod względem jakości), jednak już z góry muszę zaznaczyć, że nie jest to ogromna wada, a raczej niewielki szkopuł, na który zwrócą uwagę tylko ci, którzy bardzo często coś drukują, a który zapewne zignorują. Cena drukarki, ale i tuszu dla wielu może się okazać zbyt wysoka – jest to co prawda rekompensowane w jakości drukowanych fotografii, jednak nie można tego zignorować i zostawić samemu sobie.

Werdykt

Drukarka atramentowa Epson L805 jest sprzętem bardzo dobrym, któremu jednak nie brakuje wad. Uważam, że sprawdza się idealnie w profesjonalnym zastosowaniu. Sam w sobie jest w końcu reklamowany jako “drukarka fotograficzna”, właśnie do fotografii. Mimo wszystko jednak, drukarki tej nie uważam jednocześnie za chybiony strzał do codziennego zastosowania – z tym, że jest ona wyborem dość kosztownym pod względem atramentu. Myślę, że będąc w stanie sobie na nią pozwolić można cieszyć się niesamowitą szybkością drukowania, jaką ofertuje,

Rekomendowane artykuły