Emporio Armani jak rozpoznać podróbkę

Emporio Armani jak rozpoznać podróbkę

Emporio Armani jak rozpoznać podróbkę – odzież to coś więcej niż tylko ubrania. To obietnica prestiżu i blichtru, a taki zapewnia ekskluzywna moda. Odpowiednia metka może dodawać pewności siebie, bo oddaje status i gust. Istnieje wiele marek, których sama nazwa mówi bardzo wiele. Najnowsze trendy wskazują na coraz silniejszy nacisk na jakość użytych materiałów jak i porządne wykończenie. Ekskluzywna odzież to gwarancja jakości i solidnego wykonania.

Luksusowe marki odzieżowe tylko dzięki swojej nazwie mogą sprzedać produkt za bardzo duże pieniądze. To dlatego coraz częściej ich produkty są podrabiane i sprzedawane za te same kwoty. Obecnie, podróbki są wręcz identyczną kopią oryginalnego produktu. Jak więc rozpoznać podróbkę? Na przykładzie jednej z ekskluzywnych marek sprawdźmy, na co zwracać uwagę.

Armani to włoska marka, którą zna każdy. Założony w latach 70 włoski dom mody cieszy się niegasnącą popularnością. Ich markową odzież noszą i młodzi, i ci trochę starsi. Jedną z młodzieżowych linii produktów Armani jest Emporio Armani. Renoma i sława tej marki sprawia, że niestety ich produkty często są podrabiane. Łatwo wpaść w pułapkę i za cenę oryginalnego produktu, sygnowanego nazwiskiem włoskiego domu mody, otrzymać podróbkę.

Emporio Armani jak rozpoznać podróbkęJednym z ważniejszych elementów luksusowego ubrania jest metka, to na nią pierwszą patrzymy przy zakupie. To ona również powinna wzbudzić naszą uwagę przy sprawdzaniu autentyczności ubrania. Często podrabianym produktem są bluzki Armani, w ich przypadku metka znajduje się poniżej kołnierzyka. Na metce powinniśmy mieć wyraźny i równy napis, informujący nas o konkretnej linii produktów Armanii. Razem z nazwą marki, powinna również być tam mniejsza biała metka z informacją o rozmiarze i kraju, gdzie została wyprodukowana. Ponadto, ważnym elementem jest papierowa etykieta, do której dołączony jest certyfikat autentyczności produktu. Na zewnętrznej stronie takowej metki, powinniśmy mieć logo i nazwę firmy Armani. Warto wtedy zwrócić uwagę na rozmiar kroju pisma, czy też na poprawność zapisu. Metki w ubraniach markowych mają zazwyczaj także szczególną fakturę papieru, z którego są wykonane. To również wskazuje nam oryginalność.

Przejdźmy zatem do certyfikatu autentyczności. Czym jest certyfikat markowej odzieży? Jest to krótka książeczka, która zawiera informacje zazwyczaj w kilku zachodnich językach. W jej przypadku po pierwsze ponownie ważny jest papier, po drugie poprawność zapisu. Nieoryginalne produkty często zawierają błędy ortograficzne w nazwie certyfikatu, który w przypadku Armaniego jest po włosku. Z kolei papier, który jest mini okładką, powinien mieć beżową barwę i tłoczenia. Pod światłem da się zaobserwować znaki wodne, zazwyczaj jest to kluczowy element. Certyfikat zawiera informacje o sposobie pielęgnacji produktu jak i innych informacji o nim.

Szczególnie ważną informacją jest kod produktu. Znajdziemy go na metce papierowej, certyfikacie i w końcu na metce wszytej wewnątrz bluzki Armani. Kody muszą być zgodne, ponieważ to one świadczą o tym, że produkt nie jest podróbką.

Co jeszcze wyróżnia produkty Emporio Armani? Na zewnątrz każdego produktu odzieżowego znajdziemy także materiałową metkę. Zazwyczaj jest ona wszyta w szew boczny. Przedstawia ona logo Emporio Armani z czarnym obramowaniem. Przed wszystkim trzeba zwrócić uwagę na staranność jej wykonania. Logo powinno być wyszyte prosto, a wszelkie napisy powinny być zapisane tą samą czcionką, co na metce. Od tego, jak jest zapisana nazwa marki zależy, często autentyczność ubrania. Fałszerze potrafią jednak i ten element podrobić.

Kolejnym z elementów jest staranność i jakość wykonania. Jak zweryfikować sposób wykonania? Tak naprawdę słabą podróbkę jesteśmy w stanie rozpoznać od razu po szwach. Krzywe, takie które się prują i wychodzą z nich nitki. One wskazują nam zawsze na coś niepoprawnego. Szwy w ubraniach Emporio Armani powinny być zawsze proste i równe. Podobnie jest z zamkami błyskawicznymi. Zamki muszą się łatwo przesuwać i nie zacinać. Obie części zamka powinny być idealne do siebie dopasowane. Ważnym elementem jest także suwak łączący. Markowe ubrania mają szczególne suwaki. Na ich powierzchni może być skrót nazwy marki lub inicjały. Tak małe elementy mają kolosalne znaczenie. Od tego, jak wykonane są detale można określić rzemiosło danej marki. Ekskluzywne firmy odzieżowe dbają o detale w swoich ubraniach i akcesoriach. Fałszywe produkty zazwyczaj mają niedbale wykonane elementy, które wymagają precyzji.

Materiał wykonania ubrania jest jednym z podstawowych czynników, decydującym o jego jakości. Skóra, wełna, czy len to tkaniny z których produkty są bardzo drogie. To z nich korzysta Emporio Armani i inne luksusowe marki. Jednak podróbki najczęściej będą wykonane z sztucznych materiałów, które udają te naturalne, np. akryl, który wydaje się być jak wełna. Przed zakupem takiego produktu warto zapoznać się z fakturą tkaniny, z której wykonane jest ubranie, by móc sprawdzić, czy to na pewno to.

Rozpoznanie podróbki może być bardzo proste, ale czasami wymaga większej wprawy. Warto wiedzieć, co dokładnie kupujemy, by móc sprawdzić za co płacimy. Większa znajomość markowych ubrań daje nam większe pole do sprawdzenia naszego nowego nabytku.

Rekomendowane artykuły