Czy warto oddać biżuterię do lombardu?

Czy warto oddać biżuterię do lombardu?

Czy warto oddać biżuterię do lombardu? Lombardy istnieją od kilkudziesięciu już lat. Każdy z nas doskonale zna zasady ich funkcjonowania. Oddajemy coś pod zastaw, dostajemy pieniądze. Jeśli spłacimy je w terminie, odzyskujemy naszą własność, jeśli nie – trafia ona w ręce lombardu. Proste zasady, szybkie działania, gotówka od ręki bez formalności i zbędnych, ukrytych haczyków.

Jednym z kluczowych elementów, na jakie należy zwrócić uwagę jest wybór odpowiedniego przedmiotu, jaki oddajemy pod zastaw. On stanowi tak naprawdę klucz do pełnego zadowolenia. W zależności od tego, ile potrzebujemy pieniędzy, takiej też wartości rzecz musimy do lombardu oddać. Wśród wielu propozycji, na pewno największą popularnością cieszy się biżuteria. 

Biżuteria – cenny produkt w każdym lombardzie

Lombardy przyjmują pod zastaw różnorodne produkty. Może to być sprzęt RTV, telefon, komputer, rower, samochód czy na przykład najbardziej popularna – biżuteria. To właśnie ona przekazywana jest do lombardu najczęściej. W zależności od jej wartości, taką też można pożyczyć kwotę pieniędzy. Największą popularnością cieszą się wyroby ze złota, jak również i biżuteria z kamieniami szlachetnymi. Srebro jest mniej pożądanym produktem, bowiem nie jest ono zbyt drogie, by można było wypłacać pod nie gotówkę klientowi. Im bardziej cenna biżuteria, tym większą można otrzymać za to sumę pieniędzy. 

Czy warto oddać biżuterię do lombardu?Jak wygląda cała procedura? Mamy biżuterię, z którą udajemy się do danego lombardu. Tam produkt zostaje wyceniony przez rzeczoznawcę majątkowego. Adekwatnie do kwoty, klientowi wypłacana jest konkretna suma pieniędzy. Oczywiście, jeśli wyda się mu ona zbyt niska w porównaniu do cennej biżuterii, nie musi on takiej oferty przyjąć, próbując znaleźć szybką pożyczkę w innym miejscu. Z klientem podpisywana jest umowa. Najważniejszą kwestią jest w niej termin oddania pożyczki i końcowa suma, na jaką składa się kwota pożyczona plus ustawowe odsetki. Jeśli klient w terminie spłaci pożyczkę, otrzyma biżuterię z powrotem. Jeśli jednak nie dotrzyma terminu i nie będzie miał pieniędzy, by ją spłacić, wówczas taka biżuteria staje się już własnością lombardu. 

Lombard – alternatywne źródło finansowania

Nikt z nas nie jest w stanie przewidzieć wielu sytuacji i zdarzeń. Czasami w wyniku niespodziewanych wydatków, brakuje nam pieniędzy. Kiedy rodzina ich nie ma, a my nie mamy czasu na długą procedurę w banku, na pewno idealną opcją jest wówczas pożyczka w lombardzie pod zastaw. Jest ona zdecydowanie lepszą opcją niż chwilówka, jaką oferują nam parabanki, bowiem jest zdecydowanie bardziej opłacalna. 

Biżuteria to produkt, który przyjmie praktycznie każdy lombard. Niemal każda kobieta taką w swojej kolekcji posiada. Nie mając pewności, czy uda się jednak w terminie ją spłacić, warto zastanowić się, która z biżuterii jest dla nas najmniej ważna i istotna i bez której, w razie braku możliwości spłaty zobowiązania, bylibyśmy w stanie żyć. 

Jaka biżuteria jest najbardziej cenna?

Jedna biżuteria drugiej nie jest równa, dlatego też jej wycena w każdym przypadku wygląda zupełnie inaczej., Najbardziej pożądaną i taką, na którą jest chętny praktycznie każdy lombard, stanowi złota biżuteria z diamentami, jak również i z kamieniami szlachetnymi. Oczywiście droższa będzie kolia, niż wisiorek z kamieniem, jednak ten typ biżuterii kosztuje po prostu najwięcej. Samo złoto to także cenny produkt, który lombardy przyjmują z niezwykłą przyjemnością. Oddać można również białe złoto i srebro, jednak to ostatnie cieszy się popularnością najmniej. Wybierając odpowiednie rodzaj biżuterii, należy określić wartość pożyczki, jaka jest nam potrzebna. Jedni potrzebują 500 złotych, by spłacić swoje zobowiązania, z kolei innym zależy na większej sumie, by móc poradzić sobie z konkretnymi problemami finansowymi. 

Pozbywanie się biżuterii na chwilę

Mylnym jest stwierdzenie, że otrzymując pożyczkę z lombardu, tracimy naszą biżuterię. Tak to nie działa. Zasada lombardu jest bowiem taka, że otrzymujemy pożyczkę, chwilowo tracąc dostęp do naszego złota. Kiedy jednak oddamy pieniądze, automatycznie ten zastaw w postaci naszej biżuterii zostanie nam spłacony. Oczywiście kluczowe w tym wszystkim znaczenie ma wybór odpowiedniego lombardu. Nie każdy bowiem działa na takich samych zasadach i nie każdy będzie w stanie zaoferować nam taką samą jakość usług. Sprawdźmy kilka miejsc, zobaczmy, jak zostanie w konkretnych miejscach wyceniona nasza biżuteria i dopiero mając pewność, że ta jedna, konkretna jest najlepszą, podejmijmy decyzję, czy chcemy właśnie w takim miejscu taką formę zapożyczenia się wybrać. 

Warto mieć na uwadze ten fakt, że Krajowy Fundusz Zastawniczy oferuje w chwili obecnej najwyższą cenę za złoto, w tym również i złotą biżuterię. Jeśli więc chcemy otrzymać jak największe pieniądze, to opcja lombardu będzie najbardziej opłacalna. Żaden bowiem jubiler, jak również bank czy też zakład złotniczy, nie są w stanie takiej kwoty nam zaproponować. 

Rekomendowane artykuły