Czy warto kupić nosidełko dla dziecka?

Czy warto kupić nosidełko dla dziecka?

Czy warto kupić nosidełko dla dziecka? Wielu młodych rodziców, kompletując wyprawkę dla dziecka, zastanawia się nad zakupem nosidełka. Z jednej strony wydaje się, że jest to wygodne rozwiązanie i idealne uzupełnienie dla wózka. Z drugiej  zaś nietrudno natknąć się na opinie, że nosidełka nie są najbezpieczniejszym wyborem. Jak jest w rzeczywistości? Czy warto kupić nosidełko dla dziecka?

Nosidełka dla dzieci – wygoda dla rodziców

Nosidełko dla dziecka  ze sklepu nosidelka-dla-dzieci.waw.pl. może być ogromnym ułatwieniem dla rodzica. Nie trzeba za każdym razem pakować wózka. Ma to znaczenie zwłaszcza w przypadku mam, które chciałyby wyjść z maluchem w ciągu dnia na spacer, ale mieszkają w bloku bez windy na czwartym piętrze… W przypadku nosidełka, wystarczy ubrać dziecko, włożyć do nosidełka, zapiąć nosidełko i można wyruszać na spacer, bez problemu pokonywać schody czy robić drobne zakupy.

Dobre nosidełko dla niemowlaka  jest bezpieczne dla dziecka, a rodzicom zapewnia większą mobilność, ułatwiając  realizację wielu zadań. Ma to  również spore znaczenie w przypadku rodziców większej gromadki pociech. Nosidełko pozostawia rodzicom wolne dłonie – można więc bez problemu zabrać na spacer jednocześnie niemowlę i jego starsze rodzeństwo.

Nosidełko a poczucie bliskości

W czasie rozkwitu popularności idei rodzicielstwa bliskości, coraz mniej osób twierdzi, że noszenie dzieci jest czymś złym. Czasami babcie wspominają, że dziecko się przyzwyczai do noszenia – jednak rodzice dobrze wiedzą, że noszenie małego dziecka zapewnia mu poczucie bezpieczeństwa. Bliskość rodzica i kontakt fizyczny są dla niemowląt bardzo ważne. Żaden wózek nie jest tego w stanie zapewnić. Niemowlę w nosidełku dla dziecka na brzuch przez cały czas przytula się do mamy lub taty, słyszy bicie ich serca. Noszenie działa na dziecko uspokajająco, ułatwia sen, zmniejsza częstotliwość występowania kolek.

Nieco starsze maluchy, z nosidełka dla dziecka na plecy mogą obserwować świat, nie tracąc jednak kontaktu fizycznego z rodzicem. Bliskość z dzieckiem, zbudowana w najwcześniejszym okresie jego dzieciństwa, jest podstawą przyszłej więzi. Nie warto z niej rezygnować!

Nosidełko turystyczne – niezbędne dla małego podróżnika

Czy warto kupić nosidełko dla dziecka?Wakacje ze starszym niemowlęciem lub ruchliwym dwulatkiem mogą być nie lada wyzwaniem. Warto się do nich odpowiednio przygotować, aby nic nie uniemożliwiło radosnego odpoczynku i poznawania świata z młodym podróżnikiem. Wyprawa górskim szlakiem, zwiedzanie gotyckiego zamku pełnego wąskich korytarzy i stromych schodów? W takich sytuacjach najlepszym rozwiązaniem jest nosidełko turystyczne.
W nosidełkach tego typu dziecko wygodnie siedzi, podobnie jak w foteliku samochodowym.  Zazwyczaj nosidła turystyczne są wyposażone w specjalne daszki, chroniące dziecko w przypadku załamania pogody i nagłego deszczu. Dzięki  możliwości przenoszenia dziecka w taki sposób rodzice zyskują możliwość dostania się w miejsca niedostępne dla wózków. Dodatkowo, noszenie dwulatka w odpowiednio wyprofilowanym, ergonomicznym nosidełku dla dziecka jest dużo bardziej komfortowe, niż dźwiganie go na rękach.

Nosidełko dla dziecka – kiedy lepiej  z niego zrezygnować?

Chociaż nosidełka są bardzo wygodne, czasami ich użycie może stać się problematyczne. Kiedy lepiej zrezygnować z nosidełka?
Po pierwsze nie należy nosić dzieci zbyt małych – o ile nie posiadamy modelu nosidełka odpowiedniego do noszenia noworodków i niemowląt niesiedzących.
Po drugie, pewnym ograniczeniem są również warunki atmosferyczne. Dziecko w nosidełku na brzuchu podczas upału narażone jest na przegrzanie, z kolei przy bardzo niskich temperaturach trudno jest je odpowiednio ubrać, zapewniając jednocześnie komfort przebywania w nosidle. Intensywny deszcz, silny mróz czy wielki upał dziecko zniesie lepiej w wózku, osłonięte od deszczu bądź słońca lub ciepło przykryte.

Jeśli kupować nosidełko – to jakie?

Nosidełko dla dziecka musi być bezpieczne. Powinno posiadać wszelkie atesty i pochodzić od sprawdzonego sprzedawcy. Po drugie, nosidełko musi zostać dopasowane do wieku dziecka, do jego wagi i wzrostu oraz funkcji, której ma służyć. W przypadku niemowląt, które nie siedzą jeszcze samodzielnie, wybierać należy nosidełka przeznaczone do noszenia dziecka na brzuchu, wyposażone w szeroki panel między nóżkami dziecka. Odpowiednia szerokość tego panelu pozwala na optymalne ułożenie stawów biodrowych dziecka, których rozwój nie jest dzięki temu zagrożony. Ważne jest także odpowiednie utrzymywanie dziecka. Nie może być zbyt sztywne, aby nie powodowało wad kręgosłupa, jednak na tyle stabilne, by maluszek nie kołysał się za bardzo na boki. Dzieci samodzielnie siedzące i starsze można nosić na plecach. Zawsze jednak należy zwracać szczególną uwagę na zalecenia producenta, dotyczące wagi, wielkości czy wieku dziecka, dla którego przeznaczone jest nosidło.

Podsumowując – zakup dobrego nosidełka dla dziecka to inwestycja, która  procentuje większą bliskością z dzieckiem i lepszą mobilnością rodziców. Wybierając konkretny model, należy uwzględnić swoje potrzeby i cel, któremu ma służyć. Czy dziecko będzie zabierane w nosidle na krótkie spacery, czy na górskie wycieczki? Dodatkowo, nosidełko należy bezwzględnie dostosować do wieku i wielkości małego użytkownika. Odpowiednio dobrane, ergonomiczne nosidełko z pewnością okaże się rodzinnym niezbędnikiem!

Rekomendowane artykuły